17-ročný debutant Honzek cíti šancu prebojovať sa na MS: Toto je dôvod!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Bude ďalším mladým diamantom, ktorého slovenská repre vytiahne na výslnie?

Len 17-ročný útočník Samuel Honzek dostal po vydarenej sezóne pozvánku do prípravy seniorského národného tímu na MS vo Fínsku. Mladík cíti, že má šancu prebojovať sa aj do konečného výberu. Nasvedčuje tomu aj nie práve nabitá konkurencia na pozícii stredného útočníka.

„Viem zahrať vpredu, ale aj brániť. Možno je tu aj šanca prebojovať sa do záverečnej nominácie, keďže centrov v reprezentácii nie je nikdy dosť. Musím sa však dobre pripraviť, ukázať, čo viem a následne možno príde aj príležitosť nastúpiť na ďalšie zápasy," cituje mladíka Denník Šport.

Silnou zbraňou Honzeka je výborné korčuľovanie, je rýchly a do štýlu, ktorý vyžaduje od svojich zverencov tréner Craig Ramsay zapadne určite veľmi dobre.

„Viem asi, čo ma čaká. Korčuľovať na medzinárodnej scéne bude náročnejšie ako v lige, každý ho zvláda na vyššej úrovni. Som však v tejto činnosti dobrý, nebojím sa toho," hovorí odhodlane.

Honzek má za sebou vydarenú sezónu v drese "áčka" Dukly Trenčín. V 49 zápasoch základnej časti strelil skvelých 10 gólov a nazbieral 14 bodov. V štyroch stretnutiach play off nebodoval. Navyše bol lídrom osemnástky, ktorej na šampionáte v Piešťanoch pomohol k postupu medzi elitu. V piatich stretnutiach štyrikrát skóroval a nazbieral 6 bodov.

Mal pôvodne iné plány, pripravoval sa, že pomôže juniorom Trenčína v play off. Namiesto toho absolvuje boj o miestenku na MS vo Fínsku.

„Nomináciu som vôbec nečakal. Pripravoval sa na zápas juniorky Trenčína, aby som jej pomohol v semifinále play-off proti Košiciam vyhrať a vrátiť sa do Košíc na piaty zápas. Volal mi ale tréner, že mám ísť na zraz reprezentačného áčka. Správa ma zaskočila, ale nič iné mi neostávalo, iba prísť. Som vďačný, že som dostal šancu, posnažím sa ju využiť. Skúsim ukázať trénerom, čo je vo mne a udržať sa v tíme čo najdlhšie."

Bude Honzek ďalším mladým diamantom slovenského hokeja, ktorého vystrelí reprezentácia?