16-ročný mladík najlepším strelcom Trenčína. Pardavý: Urobím všetko preto, aby bol nasledovníkom Hossu či Gáboríka

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Málokto to čakal. No po piatich odohratých zápasoch je najlepším strelcom Dukly 16-ročný Samuel Honzek. Tréner Pardavý urobí všetko preto, aby vykročil v stopách Hossu či Gáboríka

Dukla Trenčín má za sebou nevydarený vstup do sezóny v extralige. Z piatich zápasov vyhrala jediný, strelila najmenej gólov spomedzi všetkých tímov (8). Paradoxne, jediným svetlým zjavom je útočník. Len 16-ročný Samuel Honzek v piatich stretnutiach trikrát skóroval, postaral sa takmer o polovicu všetkých gólov.

„To, že je Samo najlepší strelec tímu, to je iba super. Osobne ma veľmi milo prekvapil. Vedel som, že má perspektívu, ale on ukázal schopnosť presadiť sa v mužskom hokeji. Teší ma, že dokáže byť prínosom aj v prvom útoku a to nedokáže veľa mladých chlapcov," vyhlásil tréner Ján Pardavý pre hockeyslovakia.sk.

Trenčín je považovaný za baštu slovenského hokeja. Pod hradom Matúša Čáka vyrástli esá svetového hokeja ako Marián Hossa či Marián Gáborík. Zatiaľ je priskoro hodnotiť, či mladý Honzek môže byť ich nasledovníkom.

„Porovnávať ho s takými hráčmi je ešte priskoro. Draftovaný môže byť až o dva roky, ale ak bude pokračovať v nastolenom trende a poctivo pracovať na zlepšení, tak sa môže zaradiť medzi veľké talenty. Verím, že dve sezóny v Dukle mu pomôžu k vysokému postaveniu v drafte. Určite sa mu budem venovať a urobím všetko preto, aby sa raz dostal aj na úroveň Gáboríka či Hossu," dodal Pardavý.