Tatran Prešov má prvý triumf v novej sezóne SEHA Gazprom League

v kategórii: Hádzaná 0

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po dvoch vystúpeniach vyrovnanú bilanciu 1 výhra - 1 prehra a v tabuľke "áčka" s 3 bodmi na konte figurujú na 4. mieste.

9.9.2019 (Webnoviny.sk) - Hádzanári Tatrana Prešov sa v rámci 9. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" dočkali prvého víťazstva, keď v 2. kole A-skupiny zvíťazili na pôde chorvátskeho RK Nexe Našice 25:24 (17:15).

Prešovčania si akoby vrátili požičané zo stredy, keď v domácej ouvertúre sezóny podľahli Tatran handball ukrajinskému nováčikovi súťaže HC Motor Záporožie 24:25 (11:12).

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po dvoch vystúpeniach vyrovnanú bilanciu 1 výhra - 1 prehra a v tabuľke "áčka" s 3 bodmi na konte figurujú na 4. mieste. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví v sobotu 28. septembra, keď v 3. kole privíta srbský RK Vojvodina Nový Sad.

SEHA Gazprom League 2019/2020

  • A-skupina (2. kolo)

RK Nexe Našice (Chor.) - Tatran Prešov (SR) 24:25 (15:17)

Najviac gólov: Tomič 6, Barišič Jaman 5/5 - Grzentič a L. Urban po 5

Hostia od začiatku vyhrávali, najviac o tri góly, ale hráči Našíc sa dotiahli a v 22. min naklonili skóre na svoju stranu (12:11). V závere I. polčasu Tatran gólmi Straňovského a L. Urbana získal dvojgólové vedenie.

Po zmene strán ho zvýšil na tri presné zásahy. Necelú štvrťhodinu pred koncom sa za stavu 22:22 prakticky začínalo odznova. Potom to už bolo gól na gól, ale vo vedení boli len hostia.

Ich najlepšími strelcami boli päťgóloví Nini Grzentič a Lukáš Urban.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.