Slovenky utŕžili v Karlskrone debakel a ich účasť na svetovom šampionáte je v nedohľadne

v kategórii: Hádzaná 0

Reprezentantky SR, ktoré na MS štartovali zatiaľ jedinýkrát pred 24 rokmi, sa môžu pokúsiť revanšovať favorizovaným severankám vo štvrtok 6. júna, keď ich od 18.00 h privítajú v Mestskej športovej hale v Šali. (WebNoviny.sk).

Hádzanárky Slovenska neurobili v sobotu krok smerom k účasti na majstrovstvách sveta 2019 v Japonsku.

Zverenky trénera Jána Packu, ktorý pre zranenia nemal k dispozícii štvoricu pôvodne nominovaných hráčok (Medveďová, S. Szarková, Bujnochová, Pócsíková), utrpeli v Karlskrone hladkú prehru. Oslabené Slovenky podľahli domácim Švédkam v prvom stretnutí II. fázy kvalifikácie o postup na svetový šampionát o 15 gólov 18:33 (10:18) a ich šance pred odvetou sú už len v čisto teoretickej rovine.

Reprezentantky SR, ktoré na MS štartovali zatiaľ jedinýkrát pred 24 rokmi, sa môžu pokúsiť revanšovať favorizovaným severankám vo štvrtok 6. júna, keď ich od 18.00 h privítajú v Mestskej športovej hale v Šali.

Hádzaná - II. fáza kvalifikácie žien o postup na MS 2019

  • prvý zápas (odveta 6. 6. o 18.00 h v Šali)
KARLSKRONA

Švédsko - Slovensko 33:18 (18:10)

Najviac gólov za Švédsko: Hagmanová 7, Mässingová a Strömbergová po 5

Zostava a góly SR: Oguntoye, Kondášová - Trúnková, Kišíková, Pastorková, R. Bíziková 7, M. Holešová, Patrnčiaková, M. Rajnohová 6, Rebičová 1, Gajdošíková, Wollingerová 1, Habánková, Fiľková-Trehubová 3, Bajčiová, Trepáčová

pok. hody: 4/3 - 6/4, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Mošorinski a A. Pandžič (obaja Srb.), 2800 divákovŠvédky od začiatku duelu potvrdzovali úlohu favorita dvojzápasu. Po necelej štvrťhodine vyhrávali 7:3 a svoj náskok zvyšovali aj v ďalšom priebehu I. polčasu. Z 12:5 v 21. min unikli na 17:9 v 29. min a za osemgólového rozdielu išli družstvá aj na polčasovú prstávku (18:10).

Domáce po zme strán dosiahli aj dvojciferné vedenie, v 38. min vyhrávali 22:12 a necelých 15 minút pred koncom 25:13. Skóre v prospech švédskeho družstva narastalo aj naďalej. Na začiatku poslednej desaťminútovky bolo 28:14 a v 54. min dokonca už 30:14. Vzápätí prišli dva slovenské góly a mierne zníženie priepastného rozdielu.

Švédky však v pohode doviedli duel do víťazného konca (33:18) a po sobote sú už viac ako jednou nohou na šampionáte.

Hlas

Ján Packa (tréner SR): "Švédsko vyhralo zaslúžene, jeho hráčky boli lepšie ako naše skoro vo všetkých činnostiach. My sme hrali nervózne, mali sme nízku úspešnosť streľby a takisto v obrane sme mali dosť veľké medzery. V útoku sme málo hrali s krídlami. Náš výkon nebol dobrý a výsledkom je zaslúžená prehra."

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.