Slováci už poznajú súperov v 2. fáze kvalifikácie na MS 2023. Najprv vyzvú Belgičanov, v prípade postupu aj Rusov

v kategórii: Hádzaná 0

Ak slovenskí hádzanári v marci postúpia cez Belgičanov, v apríli si zmerajú sily s Rusmi.

31.1.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenskí hádzanári si v prvej časti 2. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v roku 2023, ktoré sa uskutočnia v Poľsku a Švédsku, zmerajú sily s výberom Belgicka.

Rozhodol o tom sobotňajší popoludňajší žreb v maďarskej Budapešti, kde v nedeľu vyvrcholí európsky šampionát, na ktorom sa organizátorsky podieľalo i Slovensko.

Zápasy odohrajú už v polovici marca

Prvé zápasy prvej časti 2. fázy kvalifikácie sa uskutočnia v dňoch 16. - 17. marca, odvety odohrajú 19. - 20. marca.

Slováci pred žrebom figurovali v prvom výkonnostnom koši spoločne s ďalšími ôsmimi tímami - Rakúskom, Bosnou a Hercegovinou, Bieloruskom, Litvou, Severným Macedónskom, Portugalskom, Ukrajinou a Slovinskom.

Okrem Belgičanov im žreb mohol prisúdiť aj tímy Estónska, Faerských ostrovov, Fínska, Izraela, Grécka, Talianska, Rumunska alebo Švajčiarska.

Ostáva ešte deväť miesteniek

Istú účasť na MS 2023 majú okrem organizátorských krajín Poľska a Švédska aj obhajca prvenstva Dánsko a tri najlepšie výbery z ME 2022 (Francúzsko, Španielsko a Nórsko). O zvyšných deviatich miestenkách pre tímy z Európy sa rozhodne v kvalifikácii.

V II. fáze (play-off) sa v oboch častiach hrá systémom doma - vonku. Deväť postupujúcich z prvej časti sa v druhej, ktorá je plánovaná na 13. - 14. a 16. -17. apríla, stretne s niekým z deviatich účastníkov ME 2022 (Island, Nemecko, Chorvátsko, Rusko, Holandsko, Čierna Hora, Česko, Srbsko, Maďarsko). Lepší z dvojzápasov postúpia na budúcoročný svetový šampionát.

Pre Slovákov to znamená úlohu zvládnuť štyri stretnutia. Tím SR, ktorý aktuálne vedie tréner Peter Kukučka, už vie, že v prípade postupu cez Belgičanov absolvuje súboje proti nepríjemným Rusom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.