Packa po necelom roku skončil na lavičke slovenských hádzanárok, zväzu nebol spokojný s výkonmi

v kategórii: Hádzaná 0

Členovia VV SZH poverili viceprezidenta SZH Ernöa Kelecsényiho na začatie rokovaní s kandidátmi na post hlavného trénera reprezentácie žien Slovenska. (WebNoviny.sk).

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska je bez trénera.

Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej (SZH) na svojom stredajšom zasadnutí v Bratislave, na ktorom bolo jedným z bodov aj hodnotenie vystúpenie národného tímu žien v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2019, jednomyseľne odvolal z postu hlavného kouča Jána Packu.

Neuspokojivé výkony družstva

Jeho druhé pôsobenie v národom tíme (viedol ho aj v období 1997 - 1998) trvalo necelý rok. Do funkcie ho vymenovali v júni 2018, oficiálne sa jej ujal 1. augusta, keď mu začala plynúť zmluva na dva roky s platnosťou do 30. júna 2020.

"Hlavným dôvodom odvolania trénera Jána Packu boli neuspokojivé výkony reprezentačného družstva," uviedol v tlačovej správe prezident SZH Jaroslav Holeša.

Následne členovia VV SZH poverili viceprezidenta SZH Ernöa Kelecsényiho na začatie rokovaní s kandidátmi na post hlavného trénera reprezentácie žien Slovenska, ktorých má predstaviť do 15. augusta 2019.

Slovenky stroskotali na Švédkach

"Samozrejme, už mám nejaké mená v hlave, ale v tejto chvíli to nie je v takom štádiu, aby som ich mohol konkretizovať. Urobíme všetko pre to, aby sme to vedeli vyriešiť slovenským trénerom. Verím, že sa nám celú záležitosť podarí uzavrieť oveľa skôr, termín 15. august je z môjho pohľadu hraničný," poznamenal pre agentúru SITA Kelecsényi.

Packa zvládol so svojimi zverenkami vlani na jeseň turnaj I. fázy kvalifikácie MS 2019, keď v Šali zdolali Ukrajinky, Izraelčanky a Kosovčanky. Slovenky však na šampionát do Japonska nepostúpili, keď v II. fáze stroskotali v dvojzápase play-off na favorizovaných Švédkach. Zraneniami zdecimovaný káder utrpel so severankami dve vysoké prehry - 18:33 v Karlskrone a 24:45 v Šali.

"Čo iné mi zostáva, musím toto rozhodnutie akceptovať. S prezidentom i viceprezidentom sme sa bavili a riešili, čo by sme mohli robiť lepšie do budúcnosti. Výkonný výbor však rozhodol takto. Do budúcnosti želám slovenskej hádzanej všetko dobré," povedal na úvod pre agentúru SITA odvolaný kouč.

Packa netajil sklamanie

"Vôbec som nemal pocit, že by to nefungovalo medzi mnou a hráčkami. Nastali však okolnosti, ktoré sa udejú raz za sto rokov. Zranili sa nám dve brankárky, medzi tri žrde musela ísť mladučká. Bez brankárky sa hádzaná hrať nedá, s tým súvisí aj hra obrany i psychika. Keď každá strela skončí gólom, je to ubíjajúce. Okrem toho nám pre zranenia vypadli aj ďalšie dôležité hráčky ako Szarková či Bujnochová. Keby sme v I. fáze kvalifikácie prehrali s Ukrajinou, teraz by sme neriešili Švédsko. Dievčatá na konci sezóny neboli tak trénované ako na jeseň. Nemali sme na to, aby sme porazili Švédsko. Samozrejme, ako tréner som zodpovedný za výsledky," poznamenal Packa, ktorý netajil svoje sklamanie.

Šesťdesiatsedemročný Packa sa medzičasom stal kormidelníkom hádzanárok HK Slovan Duslo Šaľa, kde by sa mal s družstvom pokúsiť opäť bojovať o najvyššie priečky. "Ešte zvážim, či vôbec budem pokračovať v trénerskej kariére," vyslovil nečakané slová na záver bývalý vynikajúci brankár pochádzajúci z Vlčian.

Prehľad doterajších trénerov ženskej reprezentácie hádzanárok Slovenska:

František Bako (1993 - 1995)

Dušan Daniš (1995 - 1997)

Ján Packa (1997 - 1998)

Jiří Zerzáň (1998)

Ernest Gubrický (1998)

Tomáš Kuťka (1999 - 2001)

Viera Zaťková (2001 - 2002)

Vojtěch Mareš (2002 - 2004)

Martin Gregor (2005, zo zdravotných dôvodov neviedol reprezentáciu ani v jednom zápase)

Tomáš Kuťka (2005 - 2006)

Ľubomír Popluhár (2006 - 2010)

Štefan Katušák (2010 - 2011)

Peter Sabadka (2011 - 2013)

Dušan Poloz (2013 - 2018)

Ján Packa (2018 - 2019)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.