Hádzanárska Liga majstrov napokon v Prešove nebude, ukrajinský Motor Záporožie pre vojnu nemôže vycestovať

v kategórii: Hádzaná 0

Situácia na Ukrajine neumožňuje hádzanárom Záporožia vycestovať na zápasy do Prešova.

28.2.2022 (Webnoviny.sk) - Z avizovaného hádzanárskeho sviatku v Prešove napokon nič nebude. Budúcotýždňové zápasy prestížnej Ligy majstrov medzi tímami Motor Záporožie a Parížom St. Germain (utorok 1. marca), resp. Motorom Záporožie a FC Barcelona (štvrtok 3. marca) sa neuskutočnia.

Dôvodom je aktuálna situácia na Ukrajine po násilnom vpáde ruských vojsk zo štvrtka 24. februára, ktorá neumožňuje hádzanárom Záporožia vycestovať na zápasy do Prešova.

Klub požiadal o zváženie preloženia stretnutí. Informuje o tom oficiálny web slovenského majstra Tatrana Prešov.

"Vedenie, tréneri a hráči HC Motor ďakujú za podporu a pomoc nášmu klubu pri organizovaní odložených zápasov a pripravovaných podujatí na neutrálnom ihrisku v Prešove na Slovensku. Zo strany vedenia Európskej hádzanárskej federácie (EHF), HC Motor, HC Tatran Prešov bolo urobené všetko pre to, aby sa naplánované zápasy odohrali. S ľútosťou však oznamujeme, že z dôvodu zavedenia stanného práva v krajine a nepriateľských aktivít na celej Ukrajine nemôže HC Motor vycestovať na zápasy Ligy majstrov 1., 3. a 10. marca 2022. Tím pokračuje v tréningovom procese v Záporoží a naďalej funguje v prístupnom formáte," uvádza sa v stanovisku tímu zo Záporožia.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.