Zvláštna náhoda a zmena pravidiel: Real Madrid bude hrať o superpohár

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

I keď sa zvyčajne po sezóne bez zisku trofeje neudeľuje účasť v súbojoch o superpoháre, tentokrát to bude v Španielsku výnimka.

Nový formát Španielskeho superpohára je na svete. Ešte v roku 2017 sa hralo tradičným systémom, kde na seba narazili víťaz španielskej ligy a pohára v dvojzápase, kde odvetu doma mal ligový majster. Vtedy to vyhral Real Madrid nad Barcelonou. V minulom lete sa už ale systém zmenil, keď na seba narazili dva tímy v jedinom zápase na neutrálnej pôde v Maroku, vtedy Barcelona porazila Sevillu.

Španielsky superpohár čaká reforma

Tento raz ale tradičný súboj o Španielsky superpohár nečakajte v auguste, ale až v januári. A budú na ňom účastné štyri tímy. Víťaz ligy a jej vicemajster a potom víťaz pohára a jeho vicemajster. Barcelonu a Valenciu ako víťazov doplní vicemajster z La Ligy, Atlético Madrid a ďalším do partie bude Real Madrid. Ten si ako tretí tím z La Ligy vyslúžil účasť na tomto miniturnaji práve tým, že Barcelona je víťazom Ligy a zároveň aj finalistom Copa del Rey.


Nový turnaj sa bude hrať mimo Španielska v prvej polovici februára. Systémom 1-4 a 2-3 sa odohrajú dva semifinálové súboje a neskôr sa odohrá finále. Real Madrid si tak príde na svoju šancu ako získať trofej superpohára, i keď nič v tej predošlej sezóne nevyhral. A zaiste aj hráči budú spokojní za cestovanie mimo Španielska niekedy v januári, keď sa už rozbieha povianočný program La Ligy aj Španielskeho pohára. Španielska futbalová federácia po nápady na riskantné experimenty skutočne ďaleko chodiť nemusí.