Zverejnený rebríček platov v Španielsku. Real Madrid išiel hore, no na Barcelonu to nestačí

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Španielska La Liga sa postupom času snaží zavádzať rôzne novinky. Medzi nimi je aj akýsi platový strop.

Ten je kalkulovaný na základe príjmov daného tímu, či už z reklamy, TV práv, prestupov a podobne. Nie každý tím ho má preto rovnaký, to by zrejme vo svete futbalu príliš nefungovalo. Najviac na platy svojich hráčov, trénerov a akadémie, utráca Barcelona, až 671 miliónov € pre súčasnú sezónu. Oproti minulej sezóne išla Barcelona hore o takmer 39 miliónov €.


Na druhom mieste je Real Madrid. I keď si ten polepšil na platoch až o 75 miliónov €, stále má o 30,4 milióna € menej než Barcelona, teda 641 miliónov €. Až na treťom mieste s priepastným odstupom je Atlético Madrid s 348 miliónmi € utratených na platoch. Štvrtá Sevilla utratí na platoch a nákladoch až 185 miliónov €, ďalšia v poradí Valencia 170 miliónov €.


Najmenej zo všetkých tímov La Ligy utratí nováčik z Mallorcy, "iba" 30 miliónov €. To je o niečo málo viac ako najlepší tím v tomto ohľade z druhej ligy. Iba dva tímy, Villarreal a Leganés, išli s platmi mierne dole oproti minulej sezóne. Aj na základe tohto porovnania ťažko uveriť, že Osasuna obrala o body Barcelonu, keďže tento tím a jeho členovia zarobia o 632 miliónov € menej. A to už je nejaký rozdiel. Lenže nie vždy je futbal o peniazoch.