Žreb Európskej ligy: ŠK Slovan Bratislava spoznal súperov, bude v K-skupine (aktualizované)

v kategórii: Futbal 0

Žreb skupinovej fázy Európskej ligy 2019/2020.

1.9.2019 (Webnoviny.sk) -



  • aktualizované 31. augusta 12:15
V piatok sa v Monaku žrebovala skupinová fáza Európskej ligy 209/2020, do ktorej sa prebojoval aj slovenský majster ŠK Slovan Bratislava. "Belasí" sa predstavia v K-skupine, kde sú spoločne s Besiktasom Istanbul, Sportingom Braga a Wolverhamptonom Wanderers.

Slovan sa postupom do skupinovej časti EL stal prvým slovenským tímom v histórii modernej samostatnosti, ktorý si tretíkrát zahrá v hlavnej časti niektorej z kontinentálnych pohárových súťaží. V minulosti sa už dvakrát účinkoval v skupine EL, bolo to v sezónach 2011/2012 a 2014/2015.

Slovan začne účinkovanie v K-skupine domácim zápasom proti tureckému Besiktasu Istanbul - hrať sa bude 19. septembra o 21.00 h. Následne sa 3. októbra o 18.55 h predstaví na ihrisku portugalského Sportingu Braga a 24. októbra v rovnakom čase privíta doma anglický Wolverhampton Wanderers.

Na trávniku tohto účastníka Premier League nastúpi 7. novembra o 21.00 h, 28. novembra o 18.55 h je na programe duel Slovana v Istanbule a záverečný zápas skupinovej fázy odohrajú "belasí" 12. decembra o 21.00 h proti Sportingu Braga.

Prví dvaja z každej skupiny postúpia do jarného šestnásťfinále na úvod vyraďovacej fázy, v ktorom sa k týmto 24 mužstvám pridá osmička tímov z tretích miest zo základných skupín Ligy majstrov. Žreb šestnásťfinále, ktoré sa uskutoční 20. a 27. februára 2020, bude 16. decembra 2019 v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Finále Európskej ligy 2019/2020 sa uskutoční 27. mája 2020 v poľskom Gdansku.

Európska liga 2019/2020 - žreb skupinovej fázy

  • Monako

A-skupina

FC Sevilla (Šp.)

APOEL Nikózia (Cyp.)

FK Karabach (Azer.)

F91 Dudelange (Lux.)

B-skupina

Dynamo Kyjev (Ukr.)

FC Kodaň (Dán.)

Malmö FF (Švéd.)

FC Lugano (Švaj.)

C-skupina

FC Bazilej (Švaj.)

FK Krasnodar (Rus.)

Getafe CF (Šp.)

Trabzonspor (Tur.)

D-skupina

Sporting Lisabon (Portug.)

PSV Eindhoven (Hol.)

Rosenborg Trondheim (Nór.)

LASK Linz (Rak.)

E-skupina

Lazio Rím (Tal.)

Celtic Glasgow (Škót.)

Stade Rennes (Fr.)

CFR Kluž (Rum.)

F-skupina

Arsenal FC (Angl.)

Eintracht Frankfurt (Nem.)

Standard Liége (Belg.)

Vitória Guimaraes (Portug.)



G-skupina

FC Porto (Portug.)

Young Boys Bern (Švaj.)

Feyenoord Rotterdam (Hol.)

Glasgow Rangers (Škót.)

H-skupina

CSKA Moskva (Rus.)

Ludogorec Razgrad (Bul.)

Espanyol Barcelona (Šp.)

Ferencváros Budapešť (Maď.)

I-skupina

VfL Wolfsburg (Nem.)

KAA Gent (Belg.)

AS St. Étienne (Fr.)

FK Olexandria (Ukr.)

J-skupina

AS Rím (Tal.)

Borussia Mönchengladbach (Nem.)

Istanbul Basaksehir (Tur.)

Wolfsberger AC (Nem.)

K-skupina

Besiktas Istanbul (Tur.)

Sporting Braga (Portug.)

Wolverhampton Wanderers (Angl.)

ŠK Slovan Bratislava (SR)

L-skupina

Manchester United (Angl.)

FK Astana (Kaz.)

Partizan Belehrad (Srb.)

AZ Alkmaar (Hol.)



Celkovo figurovalo v žrebovacom osudí 48 tímov. V jednotlivých skupinách sa nemohli stretnúť dva tímy z rovnakej krajiny.

Piaty najnižší koeficient spomedzi 48 účastníkov zaradil "belasých" do 4. výkonnostného koša spolu s ďalšími 11 klubmi - AZ Alkmaar (Hol.), Vitória Guimaraes (Portug.), Trabzonspor (Tur.), FK Olexandria (Ukr.), F91 Dudelange (Lux.), LASK Linz (Rak.), Wolfsberger AC (Nem.), FC Lugano (Švaj.), Glasgow Rangers (Škót.), CFR Kluž (Rum.), Ferencváros Budapešť (Maď.).

Medzi nasadenými v najvyššom koši boli aj zvučné mená a minulí víťazi kontinentálneho pohára číslo dva – španielsky FC Sevilla či anglický Manchester United. Medzi tímami druhého sledu sa nachádzali nemecký semifinalista uplynulej edície Eintracht Frankfurt aj ďalší bundesligista Borussia Mönchengladbach.

Európska liga 2019/2020 - tímy v skupinovej fáze

  • spolu 48 tímov a ich nasadenie pred žrebom
1. kôš: FC Sevilla (Šp.), Arsenal FC (Angl.), FC Porto (Portug.), AS Rím (Tal.), Manchester United (Angl.), Dynamo Kyjev (Ukr.), Besiktas Istanbul (Tur.), FC Bazilej (Švaj.), Sporting Lisabon (Portug.), CSKA Moskva (Rus.), VfL Wolfsburg (Nem.), Lazio Rím (Tal.)

2. kôš: PSV Eindhoven (Hol.), FK Krasnodar (Rus.), Celtic Glasgow (Škót.), FC Kodaň (Dán.), Sporting Braga (Portug.), KAA Gent (Belg.), Borussia Mönchengladbach (Nem.), Young Boys Bern (Švaj.), FK Astana (Kaz.), Ludogorec Razgrad (Bul.), APOEL Nikózia (Cyp.), Eintracht Frankfurt (Nem.)

3. kôš: AS St. Étienne (Fr.), FK Karabach (Azer.), Feyenoord Rotterdam (Hol.), Getafe CF (Šp.), Espanyol Barcelona (Šp.), Malmö FF (Švéd.), Partizan Belehrad (Srb.), Standard Liége (Belg.), Wolverhampton Wanderers (Angl.), Stade Rennes (Fr.), Rosenborg Trondheim (Nór.), Istanbul Basaksehir (Tur.)

4. kôš: AZ Alkmaar (Hol.), Vitória Guimaraes (Portug.), Trabzonspor (Tur.), FK Olexandria (Ukr.), F91 Dudelange (Lux.), LASK Linz (Rak.), Wolfsberger AC (Nem.), ŠK Slovan Bratislava (SR), FC Lugano (Švaj.), Glasgow Rangers (Škót.), CFR Kluž (Rum.), Ferencváros Budapešť (Maď.)





ŠK Slovan Bratislava v pohárovej Európe

(sezóna 2019/2020)



Liga majstrov – 1. predkolo

1. zápas: ŠK Slovan Bratislava – FK Sutjeska Nikšič (Č. Hora) 1:1 (0:0)

odveta: FK Sutjeska Nikšič (Č. Hora) – ŠK Slovan Bratislava 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), na strely zo značky pokutového kopu 3:2



Európska liga – 2. predkolo

1. zápas: ŠK Slovan Bratislava – KF Feronikeli (Kos.) 2:1 (1:0)

odveta: KF Feronikeli – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)



Európska liga – 3. predkolo

1. zápas: ŠK Slovan Bratislava – Dundalk FC 1:0 (0:0)

odveta: Dundalk FC – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:2)



Európska liga – play-off

1. zápas: ŠK Slovan Bratislava – PAOK Solún 1:0 (0:0)

odveta: PAOK Solún – ŠK Slovan Bratislava 3:2 (0:1)



Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.