Zomrel Argentínčan „Tata" Brown, jediný reprezentačný gól dal vo finále majstrovstiev sveta

v kategórii: Futbal 0

Bývalý futbalista skonal vo veku 62 rokov na následky neurodegeneratívnej choroby.

14.8.2019 (Webnoviny.sk) - Vo veku 62 rokov zomrel niekdajší argentínsky futbalový obranca José Luis Brown. Majster sveta zo šampionátu v Mexiku 1986 podľa juhoamerických médií poslednýkrát vydýchol v utorok.

Ako referuje web denníka Clarín, skonal na následky neurodegeneratívnej choroby, pričom Brownov stav sa dlhodobo zhoršoval.

"Tata", ako znela jeho prezývka, bol odchovancom klubu Estudiantes La Plata, v ktorého farbách odohral osem rokov (1975 - 1983) ako stredný obranca. Hrával aj za ďalšie argentínske známe kluby ako Boca Juniors či Racing Club. Tri sezóny strávil aj v Európe, pôsobil vo francúzskom Breste a španielskej Murcii.

Najväčší úspech však zažil v drese argentínskej reprezentácie. Na "mundiale" v roku 1986 bol stabilným členom základnej zostavy "albicelestes" pod vedením trénera Carlosa Bilarda, ktorí vtedy pre Argentínu získali druhý a doteraz posledný titul majstrov sveta. Vo finále proti Nemcom (3:2) na Aztéckom štadióne v Mexiko City strelil úvodný gól argentínskeho tímu. Bola to jeho jediná "trefa" v reprezentačnom mužstve, za ktoré odohral 36 zápasov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.