Zodpovednosť zobral na seba. Zidane dokázal v El Clásicu nevídané veci

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa teší veľkému triumfu v El Clásicu a to i napriek tomu, že len pred troma dňami fanúšikovia bili na poplach.

Po dvoch nepríjemných prehrách Real Madrid dokázal vyhrať El Clásico. Rovnaký scenár ako začiatkom marca. Zinedine Zidane sa postupne stáva špecialistom na zápasy proti Barcelone. "Nie sme v takej forme, aby sme mohli kritikom zavrieť ústa, ale užívame si tento moment," hovoril po zápase francúzsky tréner. Kto vie, aká by bola jeho budúcnosť, keby El Clásico prehral.


Nad tým sa ale teraz trápiť nemusí, pretože v El Clásicu dokázal jeho tím predviesť najlepší výkon sezóny, to bez pochyby. Zidane dokázal priviesť Real Madrid k dvom po sebe idúcim výhram v El Clásicu v La Lige po prvýkrát po 12 rokoch. Celkovo má ako tréner z 10 súbojov proti Barcelone len dve prehry. Na Camp Nou vyhral trikrát a trikrát remizoval, prehral tam len jediný raz, aj to ešte ako hráč.


Real Madrid sa tak vrátil na prvé miesto v tabuľke v La Lige a Barcelonu uvalil do krízy. Po prehre so Šachtarom Doneck Zidane zobral zodpovednosť na seba. Povedal, že on je tým, ktorý túto situáciu musí vyriešiť. Minimálne dočasu ju aj vyriešil. "Neviem to vysvetliť," hovoril Zidane o tom, prečo jeho tím vyzeral tak odlišne na Camp Nou ako v stredu proti Šachtaru. "Chceme myslieť iba na to, aby sme zopakovali dnešný výkon," hovoril Francúz.