Zmena rozostavenia, aby sa vyhovelo Ronaldovi? UEFA sa bráni

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Anglické médiá prišli s informáciou, že UEFA narýchlo zmenila rozostavenie jedenástky roka 2019, aby mohla vyhovieť Cristianovi Ronaldovi.

Nie je zvyčajné, že UEFA publikuje svoju jedenástku roka v rozostavení 4-2-4, takmer výlučne je jedenástka zverejňovaná v systéme 4-3-3. UEFA jedenástku konštruuje na základe hlasovania fanúšikov, takto tomu bolo aj teraz. Do útočnej trojice ale najviac hlasov získali Lionel Messi, Mohamed Salah a Robert Lewandowski. Ako píše anglický denník Daily Mail, to by znamenalo neúčasť Cristiana Ronalda.


Lenže podľa anglického denníka UEFA práve preto zmenila rozostavenie, aby tam mohla zahrnúť aj Cristiana Ronalda. Všetko si to "odniesol" N´Golo Kanté z Chelsea, ktorý skončil tretí v hlasovaní o stredopoliarov, no nakoniec ich UEFA zaradila iba dvoch - De Bruyneho a De Jonga. Aj preto sa anglický denník hneval, pretože o miesto v zostave roka prišiel hráč z anglickej Premier League.


UEFA ale kontruje a svoj výber odôvodňuje. "Zostavu sme vybrali tak, aby reflektovala hlasovanie fanúšikov a zároveň úspechy hráčov v súťažiach UEFA. Ako výsledok sú tam piati víťazi Ligy majstrov a aj jeden víťaz Ligy národov. Systém formácie sa mení pravidelne a tento rok nie je výnimkou," tvrdí UEFA. Je ale pravdou, že už raz 4-2-4 použila, ale iba raz a to v roku 2017.