Zmena plánov! Mladík Kubo napokon zamieri na hosťovanie inam, za Slovákom

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Japonský mladý ofenzívny hráč Kubo má za sebou veľmi pozitívnu predsezónnu prípravu v Reale Madrid.

I keď médiá a fanúšikov, dokonca aj spoluhráčov, dokázal uchvátiť, napokon preňho, aspoň zatiaľ, priestor v Reale Madrid nie je. Preto začiatkom augusta vyšla správa zo španielskej televízie La Sexta, že Kubo má veľmi blízko k hosťovaniu v Reale Valladolid, ktorý vlastní Ronaldo, legenda Los Blancos. Nakoniec z toho ale zišlo a Japonec zamieri inam.

Zmena plánov, Kubo na hosťovanie inam

Samotný Valladolid pred niekoľkými dňami potvrdil, že rokoval o zisku Kuba, napokon ale bol k jeho hosťovaniu ďaleko. Kubo tak do Valladolidu nepôjde, no Real Madrid ho nechce ponechať v Castille, aby tam hrával tretiu ligu. Ako už indikoval nadpis, bude spoluhráčom slovenského futbalistu, no bude to nováčik z Mallorcy. Informáciu priniesol španielsky program Jugones televízie La Sexta, ale pre istotu už to bola informácia, ktorá oficiálne pochádza od iného novinára.


Real Madrid sa spolieha na to, že Kubo bude v Mallorce hrávať pravidelne, navyše má s klubom dobré vzťahy, keďže odtiaľ pred rokmi kúpil Marca Asensia, vtedy dokázala Mallorca uprednostniť Real Madrid pred FC Barcelona. Iba 18-ročný japonský hráč by v RCD Mallorca mal stráviť jednu sezónu, kde dostane šancu zahrať si aj so slovenským obrancom Martinom Valjentom.