Zlepšený Courtois v bránke útočí na maximum Realu Madrid spred 4 rokov

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

V poslednom období sa Realu Madrid podarilo zlepšiť hru v defenzíve natoľko, že útočí najlepšie štatistiky po dlhých rokoch.

Na štarte sezóny 2015-16 pod vedením trénera Rafaela Beníteza mal Real Madrid prvých päť zápasov v sezóne bez inkasovaného gólu. Gól inkasoval až v šiestom zápase na pôde Bilbaa. Teraz sa pokúša o niečo podobné, aktuálne nedostal gól už štyri zápasy po sebe. Už 443 minút si Thibaut Courtois drží čisté konto. To predtým mal nie najlepšiu formu.

Po dvoch inkasovaných góloch od Clubu Bruggy odišiel so závratmi, čo v Madride vyvolalo vášne. Potom proti Granade dostal Alphonse Areola dva góly. Real Madrid ale po reprezentačnej prestávke dostal za päť zápasov len jediný gól, ktorý ho stál všetky body na pôde Mallorcy. Inak ale Los Blancos držia čisté konto.

Belgičan Courtois v posledných štyroch zápasoch chytil 10 streleckých pokusov súperov. Predtým sa mu podarilo chytiť 11, ale z dohromady 23 striel, ktoré naňho mierili. Defenzíva aj Courtois zapracovali na zlepšení a ťahajú najlepšiu šnúru za štyri roky. Keď sa k tomu pridá ofenzívny balans, v ktorom Real Madrid nepripustí remízu bez gólov pomedzi výhry 5-0 a 6-0, Biely balet môže poskladať príjemnú šnúru výsledkov.