Zizou, prepáč! Zidane opäť raz dokonale umlčal kritikov

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid zavŕšil týždeň snov výhrou v madridskom derby. Tomu všetkému ale predchádzala obrovská kritika zo strany médií i fanúšikov.

Keď Zidane nezvládne tento týždeň, v Madride by mal skončiť. Takto volali španielski novinári po tom, čo Real Madrid prehral zápasy proti Deportivu Alavés a Šachtaru Doneck. Niektorí ale stále dúfali a verili, že Zinedine Zidane sa dostal už z horšej šlamastiky. Nakoniec sa to stalo realitou, Real Madrid zvládol najťažší týždeň roka bez problémov.


Proti Alavésu a Šachtaru ledva chodil po trávniku, nemal žiadne šance. Proti Seville, Monchengladbachu a Atléticu Madrid ale Biely balet pôsobil solídne, koncentrovane a jasne vedel, čo chce dosiahnuť. Zinedine Zidane dokázal všetkým kritikom, že má jasný plán, ktorý začal fungovať. Lepšie neskoro ako nikdy. A aj to bolo v hodinu dvanástu. Real Madrid už nemal priestor na omyl.


"Zidane, prijmi moje ospravedlnenie," hovoril Josep Pedrerol, renomovaný španielsky novinár a moderátor, ktorý len pred týždňom ostro kritizoval Zidana. Francúzsky tréner zrejme problémom nebol, bol ním tím ako celok a nefungujúca stratégia. Posledný týždeň ale preukázal, že Real Madrid sa vie zomknúť a Zidane pripraviť účinnú stratégiu. "V momentoch najväčších protivenstiev sa ukazuje pravý Real Madrid," uviedol Raphael Varane, podobne kritizovaný Francúz. Tento týždeň ale bol o inom, a to nielen z jeho strany.