Zidane vystrašil novinárov. Hrozil v Reale Madrid koronavírus?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Od návratu do ligového kolotoča La Ligy uplynul takmer jeden mesiac. Zatiaľ sa španielska súťaž nestretla s hráčom pozitívnym na koronavírus.

V prípade pozitívneho testu na koronavírus by to mohol byť pre daný tím a aj pre celú súťaž problém. Vo štvrtok Zinedine Zidane, tréner Realu Madrid, vystrašil novinárov. Po návrate zo Srbska je v karanténe Luka Jović. Novinári sa ho pýtali na Jovićov stav a zároveň na dôvod absencie Viníciusa na tréningu. Zidane svojim vyhlásením pomýlil novinárov.


"Lekár mi povedal, že test vyšiel zle a preto ho musia opakovať poobede," hovoril Zidane. Neskôr Zidane potvrdil, že test vyšiel zle. Nejednalo sa ale o pozitívny test, len o zlý, nevydarený test. Vinícius po úspešnom testovaní zo štvrtka poobede vyšiel ako negatívny a môže sa pripojiť k tímu.


Hráči v La Lige sú pravidelne testovaní a kontrolovaní, na tréningy a zápasy musia chodiť za prísnych podmienok a pri akýchkoľvek podozreniach sa musia dištancovať od ostatných. O koronavírus v kádri Realu Madrid sa teda, našťastie, nejedná.