Zidane vie zostavu Realu Madrid na zápasy roka. Má ale ešte dve dilemy

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid už tento týždeň čakajú dva zápasy roka. Dve prehry by znamenali veľmi veľkú ranu v boji o titul v La Lige. Dve výhry by naopak znamenali vianočné prvé miesto.

Zápasy na pôde Mestalle vo Valencii a potom na pôde Camp Nou v Barcelone sú v Španielsku tými najťažšími. Navyše Real Madrid ich bude musieť absolvovať v rozmedzí iba 71 hodín, iba toľko delí štarty oboch zápasov. Koho na tieto zápasy môže Zinedine Zidane postaviť? Je jasné, že všetko sa bude odvíjať od zostavy na pôde Valencie, určite sa nebude opakovať neúspešná zostava a naopak.


Španielske médiá reportujú, že Zidane nastúpi v rozostavení 4-4-2. V dobe najlepšej formy Edena Hazarda Zidane v Madride udomácnil systém 4-3-3, lenže Hazarda k dispozícii nemá. V bránke by mal nastúpiť Courtois, v obrane Dani Carvajal, Raphael Varane a Sergio Ramos. Na El Clásico nastúpi Ferland Mendy, na Valenciu zrejme Eder Militao. V strede poľa potom Zidane plánuje vytiahnuť štyroch stredopoliarov.


Isté majú miesto Casemiro, Federico Valverde a Toni Kroos. O zvyšné štvrté miesto by sa mali pobiť Luka Modrić a Isco. Modrić hrá v dobrej forme, no Isca dokázal Zidane v posledných týždňoch prebudiť k životu. V útoku ostáva dilema, kto bude hrať s Karimom Benzemom. Ponúkajú sa hneď tri možnosti - Rodrygo, Vinícius a Gareth Bale. Španielsky denník Marca informuje, že najlepšie šance má práve Rodrygo so šiestimi gólmi v sezóne.