Zidane sa obhajoval pred novinármi: Vinu nesiem vždy ja, samozrejme

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid v posledných dňoch rieši odchod mladých hráčov a dopady týchto odchodov na súčasné rozpoloženie mužstva.

V posledných rokoch sa Real Madrid "zbavil" viacerých mladých talentovaných hráčov. Z Madridu odišli Sergio Reguilón, Borja Mayoral, Luka Jović, Achraf Hakimi a mnohí ďalší. Ďalším na opätovnom odchode môže byť Martin Odegaard. Všetci majú jedno spoločné, v Madride im to nejde, no mimo Madridu sa im náramne darí. Čím to bude?


Aj toto sa novinári pýtali trénera Realu Madrid, Zinedina Zidana, pred debutom Los Blancos v Copa del Rey. "Vinu mám vždy ja, samozrejme... Je jednoduché povedať, že vinu nesie tréner. Vinu nikdy nemá tréner," hovoril Zidane. "V Madride je to komplikované, nie je rovnaké hrať tu a hrať vonku. Pamätám si to zo svojich hráčskych čias, presadiť sa v tomto klube je veľmi náročné."


"Potom sú ale momenty, ako u Jovića, kde je prospešné, aby hráč odišiel. Verím, že mu to pomôže demonštrovať jeho kvality a že ich potom preukáže aj v Madride. V tom čase sa mi to zdalo dobré, aby sme ho kúpili, kvality na Real Madrid má. Len tu je veľmi silná konkurencia, vinu nemá tréner," vravel tréner Zidane pred novinármi.