Zidane pritvrdil v rétorike. Real Madrid ale čaká nepriestrelný rival

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid dnes čaká významný deň, bude to zároveň zápas pravdy v súboji o ligový titul.

I keď je len 13. kolo La Ligy a obaja dnešní protagonisti majú ešte odložené zápasy, Atlético Madrid má na svojho mestského rivala virtuálny deväťbodový náskok. Real Madrid ako obhajca titulu potrebuje madridské derby vyhrať. V minulej sezóne v troch madridských derby nedostal Biely balet ani gól. Teraz je ale v oveľa horšej forme. Na jar porazil Atlético na domácej pôde v La Lige po prvýkrát od roku 2012.


Podarí sa mu to zopakovať? Len pred týždňom mal Real Madrid malú dušu, po dvoch zahanbujúcich prehrách hral na pôde FC Sevilla s nožom na krku. Vyhral tam ale a následne vyhral aj skupinu Ligy majstrov, keď herne deklasoval Borussiu Monchengladbach. Dva góly mu ale stačili na výhru, proti Atléticu ale nemôže zahadzovať šance tak ako proti nemeckému súperovi.


"Chceme ubrániť titul z minulej sezóny, budeme o to bojovať až do konca," pritvrdil rétoriku Zinedine Zidane. Real Madrid vie, o čo dnes hrá a nie je to len ďalší zápas, je to zápas o La Ligu. Atlético Madrid v tejto sezóne ešte neprehralo, dostalo len dva góly a navyše ešte ani jednu minútu v zápasoch La Ligy neprehrávalo. Jeho štatistiky sú doslova nepriestrelné. Dnes sa Real Madrid pokúsi svojmu rivalovi uštedriť premiérovú prehru v ročníku.