Zidane prezradil na koho si z PSG treba dať pozor. Neymar to nie je

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Real Madrid sa v generálke pred zápasom Ligy majstrov naladil výborne, keď si v ligovom stretnutí poradil so San Sebastianom 5:2 V stredu „biely balet“ preverí celok z iného súdka – Paríž Saint-Germain.

Zinedine Zidane, šéftréner Los Blancos, pre rádio Rtl poskytol rozhovor, v ktorom naznačil, čo bude pre jeho mužstvo dôležité. Zidane ešte pred časom povedal, že zápas s Parížanmi spečatí jeho osud v Madride. Ak uspeje zrejme na lavičke zotrvá.

„Máme vlastnú tvár a veľkú motiváciu. Budeme čeliť tímu, ktorý bez väčších zaváhaní kráča sezónou. PSG má výborných futbalistov, napriek tomu verím, že fanúšikovia nám pomôžu, vlejú nám do žíl sebavedomie. Benzema? Som presvedčený, že je motivovaný. Rovnako ako zvyšok mužstva. Bude to veľmi dôležitý zápas. Verím, že si v stredu poradíme," objasnil Francúz.

Real Madrid v ostatných týždňoch nezažíva úspešné obdobie. Po niekoľkých zlých výsledkov má už len teoretickú šancu na titul. Dokonca Leganés vystavilo „bielemu baletu" stopku v Copa del Rey. Najväčšia šanca napraviť si chuť z nevydarenej sezóny môžu zverenci Zidaneho v Lige majstrov.

Zidane si myslí, že Neymar je výnimočný futbalista, ale špeciálne pozor si musia dať na Kyliana Mbappého. „Úloha trénera nie je jednoduchá práca. Ste neustále pod tlakom, nezáleží na tom, aké mužstvo vediete. PSG je prešpikované špičkovými futbalistami a nebude jednoduché ich zastaviť. Myslím si, že Kylian Mbappé môže byť pre nich veľmi dôležitý. Napriek mladému veku je veľmi silný. Bude ťažké ho zastaviť."

Francúz sa Madrid nechystá opustiť. „Som tu veľmi šťastný. Spravím všetko preto, aby som tu ostal i ďalšiu sezónu. Teraz sa sústredím na súčasnosť a verím mojím zverencom," dodal.