Zidane chce pre Real Madrid oprášiť staronový úspešný plán

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa už tretím týždňom postupne pripravuje k svojmu návratu do akcie v španielskej La Lige.

I keď po poslednom odohratom ligovom kole bol Real Madrid dva body za prvou Barcelonou, dlhší časový úsek predtým práve Biely balet okupoval prvé miesto v tabuľke. To chce Real Madrid v záverečným 11 kolách zmeniť a prinavrátiť si líderskú pozíciu nadobro. Tréner Zinedine Zidane chce zopakovať úspešný plán spred troch rokov, keď Real Madrid vyhral svoj posledný ligový titul.


Práve vtedy v záverečných ligových kolách, ktoré sa striedali s vrcholiacou Ligou Majstrov, Zidane používal dve rozličné jedenástky. Nebál sa vymeniť aj všetkých 11 hráčov. Paradoxne tá slabšia zostava na papieri prinášala spoľahlivejšie výsledky. Pri nabitom programe, kde sa súťaž musí hrať systémom víkend-týždeň a po viac než troch mesiacoch pauzy budú ale tieto zmeny nevyhnutné.


Zidane ale ukázal, že s tým problém nemá. Preto si prichystal staronový plán, pri ktorom zápas od zápasu bude v zostave meniť ôsmich až deviatich hráčov. "Všetci hráči v tíme sú dôležití, keď to platilo predtým, teraz to bude platiť ešte viac. Chceme vyhrať titul v La Lige, vyhrávanie je v našej DNA," hovoril Zidane. Real Madrid taktiež "končil" La Ligu pri jedinej výhre v štyroch kolách s piatimi strelenými gólmi. Zidane má dostatok času na premýšľanie nad nápravou onej formy.