Zidane chce na Manchester City vybehnúť s touto útočnou trojicou

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid čaká koncom týždňa možno posledný zápas sezóny 2019-20. Úloha Los Blancos je v ňom nad slnko jasná.

Real Madrid už v piatok 7. augusta čaká odveta osemfinále Ligy majstrov na pôde Manchestru City. Prvý zápas na Santiago Bernabéu v Madride sa odohral ešte 26. februára, keď Citizens vyhrali 2-1 a do odvety si tak vybudovali solídny náskok. Realu Madrid navyše bude chýbať kapitán Sergio Ramos.


Úloha Los Blancos je tak jasná a jednoduchá, musí streliť minimálne dva góly. Real Madrid mal najlepšiu obranu v La Lige po dlhých rokoch a iba 25 gólov inkasoval naposledy ešte v minulom storočí. Lenže teraz sa na obranu spoliehať nemôže, nestačí mu ubrániť nulu vzadu. A s útokom mal Real Madrid pretrvávajúce problémy počas celého uplynulého ročníka. Na Etihad Stadium to ale musí zmeniť.


Zinedine Zidane, tréner Bieleho baletu, nechce po prvý raz vypadnúť v Lige majstrov ako tréner. Do útoku tak zrejme nasadí útočné trio. Od začiatku určite nastúpi 26-gólový strelec Karim Benzema. Možností na jeho doplnenie má Zidane viacero. V prvom zápase proti City sa kvalitným výkonom prezentoval Vinícius Junior a Isco. Od začiatku v Manchestri by ale mali nastúpiť okrem Benzemu aj Eden Hazard a Marco Asensio. 

Hazard má so zápasmi v Anglicku kopu skúseností. Asensiovi to v Lige majstrov, najmä na ihriskách súperov, vždy dobre strieľalo. Jedno je však isté. Zidane musí myslieť ofenzívne. Aj pri nasadení trojice Benzema, Hazard a Asensio bude mať na lavičke pripravených Luku Jovića, Viníciusa, Isca či Rodryga. Keď sa Realu Madrid má podariť obrat, bude zaujímavé sledovať, kto bude streleckým hrdinom.