Zbaví sa ho? Barcelona na predaji Coutinha môže ušetriť 25 miliónov

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Príchod Philippeho Coutinha do Barcelony sprevádzala veľká sláva. Teraz ale môže byť Brazílčan na odchode.

Po viac než polročnom snažení získala Barcelona minulý rok v zime Coutinha z Liverpoolu. S Liverpoolom sa dohodla na prestupe vo výške 120 miliónov plus 40 miliónov v bonusoch. Po roku a pol ale môže byť Coutinhova budúcnosť v Barcelona spočítaná. Fanúšikovia ho neprestajne kritizujú a navyše klub, ktorý zaňho zinkasoval poriadny balík, práve Barcelonu bolestivo vyradil z Ligy majstrov.

Predaj Coutinha teraz by bol výhodnejší

Zo spomenutého bonusu Barcelona už 15 miliónov Liverpoolu zaplatila. Išlo o postup do Ligy majstrov v prvých dvoch sezónach a zároveň o prvých 25 zápasov v drese Blaugranas. Ostatných 20 miliónov by Barcelona musela zaplatiť v prípade, že Coutinho odohrá 100 zápasov a zvyšných päť miliónov v prípade zisku Ligy majstrov. Aktuálne má Coutinho odohraných 74 zápasov v drese Barcelony.


Znamenalo by to, že keby Barcelona predala Coutinho už počas nasledujúceho letného prestupového okna, na jeho prvotnom nákupe by ušetrila 25 miliónov €. Aj preto sa zrejme Barcelona musí rozhodnúť, či Brazílčana predať teraz alebo mu ešte dať šancu a predať ho po prípade o rok. Rozdiel je rovných 25 miliónov €.