Zázračne vychytal Atlético, po zápase zaujal. Chytal aj pre Real Madrid?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Hráči Levante sa v poslednom týždni premenili na nočnú moru pre lídra La Ligy, Atlético Madrid.

V stredu v dohrávke druhého kola Levante na domácej pôde uhralo proti Atléticu Madrid cennú remízu. V sobotu už v riadnom programe 24. kola La Ligy Levante vyhralo na pôde Wanda Metropolitano 2:0. Vôbec po prvýkrát v sezóne sa stalo, žeby Atlético Madrid prehralo na domácej pôde. Levante sa podarilo niečo nezvyčajné.


V zápase malo oveľa viac šancí domáce Atlético, najmä v druhom polčase vyvinulo na obranu Levante obrovský tlak. Hrdinom bol ale mladík Dani Cárdenas, náhradný brankár Levante. Ten v tejto sezóne odohral len jediný zápas v La Lige, jednotkou je Aitor Fernandéz. Cárdenas ale doviedol Levante až do semifinále Copa del Rey, má teda slušnú formu.

V zápase predviedol viac než desiatku zákrokov a ako jeden z mála brankárov v tejto sezóne vychytal nulu proti Atléticu Madrid. Zároveň tým otvoril so svojim tímom šancu pre Real Madrid na zisk titulu. "Očakávam a dúfam, že La Ligu vyhrá Real Madrid, ktorému som v detstve fandil. Predsa aj moja rodina je viac na bielej strane," prezradil po zápase Cárdenas. Tento náhradný brankár sa v 24. kole stal určite hrdinom nielen pre fanúšikov Levante.