Zatiaľ čo iní sa sťažujú na trávnik, záložník Realu Madrid poskytol príkladnú reakciu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid a FC Barcelona za sebou majú prvý zápas v Copa del Rey a nutno dodať, že oba tímy sa výrazne natrápili, no napokon uspeli.

Barcelona to na Ibize nemala jednoduché, domáci hrali zanietene a navyše mali v domácej výhode aj domáci umelý trávnik. Na druhej strane Real Madrid nastúpil v Salamance, kde bol trávnik na malom štadióne Las Pistas poškodený snehom, ktorý odpratali len hodiny pred zápasom.


"Nikdy som v Barcelone ani v reprezentácii nehral na umelom trávniku. Je jasné, že proti nám môže vyhrať Ibiza a ktorýkoľvek iný klub na tomto podklade. Lopta sa ťažšie kontroluje a je to pre technické hviezdy prekliatie hrať na takomto povrchu," hovoril len po prvom polčase zápasu Barcelony na Ibize Lobo Carrasco, bývalý hráč Barcelony aj španielskej reprezentácie.


Na zlé odskoky lopty pre suchý trávnik sa sťažoval aj Quique Setién, tréner Barcelony, počas zápas s Granadou cez víkend. Otázku o porovnaní trávnika a štadióna v Salamance s tým na Santiago Bernabéu dostal aj Federico Valverde po zápase Los Blancos na pôde Unionistas v Copa del Rey.

"Mne je to jedno, kde mám hrať, môžem aj na takomto trávniku. Verte mi, že v Uruguaji som zažil aj omnoho horší terén. Bolo to osviežujúce zahrať si aj na takomto štadióne," hovoril bezprostredne po zápase záložník Realu Madrid.