Zaragoza má na Real Madrid v pohári pripravený špeciálny plán

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Zaragoza, tradičný španielsky klub, sa dnes večer postaví Realu Madrid v osemfinále Copa del Rey na štadióne La Romareda.

Naposledy tieto dva tradičné kluby v Španielsku hrali na jar 2013, keď Real Madrid na La Romarede remizoval 1-1, o titul už ale nebojoval, Zaragoza ale bojovala o záchranu, ktorú napokon nedosiahla. V druhej španielskej lige je až do dnešného dňa. V posledných sezónach ale Zaragoza tlačí na svoj návrat, no nemala šťastie v barážach o postup do La Ligy.


Zápas proti Realu Madrid v Copa del Rey je vypredaný už od minulého týždňa, fanúšikovia dnes čakajú veľký sviatok. Ich tréner Víctor Fernández ale krotil eufóriu. "Nič nemení na tom, že našou prioritou je liga, nie pohár," hovoril ešte minulý týždeň. "Nastúpime s našimi náhradníkmi, pretože chceme uspieť v lige," vravel ďalej. Zaragoza cez víkend vyhrala a má skvelú formu.


"Keby som si mal vybrať, nech radšej prehráme s Realom Madrid, ale vyhráme v Cádize budúci víkend," hovoril Fernández cez víkend. Tieto mentálne ťahy sa dnes bude snažiť potvrdiť. "Keď som tvrdil, že liga je našou prioritou a že nasadím náhradníkov, musím ostať verný svojmu slovu a nasadím niektorých hráčov, ktorí toľko nehrávajú," hovoril v utorok tréner Zaragozy. Zinedine Zidane sa ale na nič spoliehať nebude a podobne ako v Salamance proti treťoligistovi vytiahne takmer najlepšiu základnú zostavu.

"Vo futbale sa ale napísalo už mnoho heroických príbehov," doplnil ešte tréner Zaragozy. Finálne slovo do bitky?