Zápasnícky chvat Ramosa na Salaha má dohru! Obranca Realu čelí žalobe, vo vzduchu visí vážna hrozba

v kategórii: Futbal 0

Egyptský útočný klenot „The Reds" si v sobotňajšom finále Ligy majstrov po strete s kapitánom „bieleho baletu"natiahol väzivo v ľavom ramene. KÁHIRA 28. mája (WebNoviny.sk).

Egyptský právnik podal žalobu na futbalistu Realu Madrid Sergia Ramosa. Za jeho zákrok na futbalistu Liverpoolu Mohameda Salaha vo finále Ligy majstrov požaduje odškodné vo výške miliardy eur.

Egyptský útočný klenot "The Reds" si v sobotňajšom finále najväčšej európskej futbalovej klubovej súťaže privodil zranenie, keď si po strete s kapitánom "bieleho baletu" pri tvrdom páde na trávnik natiahol väzivo v ľavom ramene. Salah napriek tomu podľa vlastných slov verí, že bude pripravený nastúpiť v národnom drese na svetovom šampionáte v Rusku.

Jeho krajan, právnik Bassem Wahba, napriek tomu podal sťažnosť Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA) a obvinil Ramosa z úmyselného činu, ktorý spôsobil "fyzickú a psychologickú ujmu" egyptským fanúšikom a ich oslavovanému futbalistovi. "Ramos úmyselne zranil Mo Salaha a mal by byť potrestaný za svoje konanie. Podal som žalobu a tiež sťažnosť Medzinárodnej futbalovej federácii," povedal podľa webu Goal.com egyptský právnik, ktorý prípadné odškodné prisľúbil darovať miestnemu národnému fondu.

Inkriminovaný moment z prvého polčasu kyjevského finále si tiež vyslúžil petíciu, v ktorej sa už takmer 400 000 ľudí podpísalo pod žiadosť apelujúcu na FIFA a Európskú futbalovú úniu (UEFA) razantne konať voči Ramosovi a podobným hráčom.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.