Z Talianska zaznelo odhodlanie dohrať sezónu, hľadajú podporu aj inde

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Kedy sa budú môcť dohrať najlepšie futbalové ligy v Európe? Táto otázka priamo súvisí aj s tým, kedy sa vôbec navráti normálny život.

Niektorí kreslia aj tie najčiernejšie scenáre, iní zase veria, že všetko sa vráti do normálu skôr ako neskôr. Zatiaľ čo pre niektorých športovcov je opätovné fungovanie športov druhoradé, v Taliansku hovoria, že treba vymyslieť plán vopred. Prišiel s tým Gabriele Gravina, prezident Talianskej futbalovej federácie.


Podľa Gravinu je jasné, že sa európske súťaže budú musieť hrať aj po 30. júni. To v súčasnosti nepozná formát UEFA a FIFA. Gravina preto apeluje, aby sa všetky európske ligy, vrátane UEFA a FIFA, pridali k jeho návrhu. "My potrebujeme približne 45 až 60 dní na to, aby sme riadne dokončili ročník," uviedol prezident. "Naším cieľom je dokončiť ročník."


"Nebude nám prekážať, že sa bude hrať v júli a v auguste. Potrebujeme ale schválenie od UEFA a FIFA," hovorí Gravina. Podobne sa k nemu pridal aj Luis Rubiales, šéf španielskeho futbalu. Ten zase hovorí, že sezóna sa musí dohrať na ihrisku. Bude im to ale umožnené? Aj keby sa reálne dalo hrať od 1. júla, sezóna 2020-21 by musela byť bezprecedentne presunutá. Z Talianska volajú potom, aby o týchto veciach hovorili a rozhodovali už teraz.