Xavi bez servítky priznáva: Áno, odmietol som Barcelonu!

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Všetko mohlo byť inak, keby bývala legenda na ponuku FCB kývla. Avšak, Xavi sa rozhodol ešte počkať, lebo sa necíti pripravený na takú veľkú výzvu.

Ernesta Valverdeho nakoniec nahradil neznámy tréner Quique Setién, ktorý viedol Real Betis. Súčasný tréner Al-Sadd dúfa, že jedného dňa bude trénovať katalánsky celok. „Myslím si, že ponuka, ktorá prišla teraz, je príliš unáhlená," objasňuje 39-ročný tréner.

Valverde skončil na lavičke FCB po prehre s A. Madrid (3:2). Xavi sa objavil na užšom zozname klubového vedenia, ktoré sa usilovalo bývalú klubovú legendu zlanáriť na lavičku „blaugranas".

Španiel priznal stretnutie s bývalým spoluhráčom, teraz funkcionárom Barcelony Ericom Abidalom a technickým riaditeľom Oscarom Grauom.

„Áno, dostal som ponuku od FC Barcelona, ale je ešte príliš skoro. Musel som ju odmietnuť. Napriek tomu je naďalej mojim snom trénovať tento klub v budúcnosti," cituje jeho slová goal.com.

Xaviho stretnutie s funkcionármi FCB v Dauha sťažuje pozíciu v klube Al-Sadd. Bývalý španielsky reprezentant však trvá na tom, že sa sústredí len na katarský celok a na piatkové finále pohára proti celku Al-Duhail.

K téme sa vyjadril aj prezident FC Barcelona Joseph Maria Bartomeu. „Nepochybujem o tom, že Xavi sa jedného dňa stane trénerom Barcy. Je veľmi schopný. Je to človek, ktorý nášmu futbalu dokonale rozumie. On chce trénovať tento klub a raz aj bude," nechal sa počuť prezident FCB.