X-faktor Realu Madrid. Dajte mu, čo si žiada, reagujú španielske médiá

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa po trojmesačnej prestávke vrátil do ligového kolotoča víťazne proti Eibaru.

Obrovskú zásluhu na tom mal kapitán Realu Madrid, Sergio Ramos. Ten bol autorom eventuálne víťazného gólu Realu Madrid. Po polhodine hry všetko začal skvelým vypichnutím lopty, potom sám nabehol až do šestnástky, aby tak podporil následný protiútok. Ramosovi sa jeho aktivita vyplatila šiestym ligovým gólom v sezóne. V prvom zápase proti Eibaru dal Ramos gól tiež.


Vtedy mu penaltu vyrobil Eden Hazard, teraz mu Hazard nezištne prihrával. Dajte mu, čo si len zažiada, napísal španielsky denník Marca po zápase na adresu Ramosa. I vo svojich 34 rokoch je Ramos obrovským lídrom Realu Madrid, fyzickou pripravenosťou udivoval už po návrate z karantény.


Ramosovi sa kontrakt v Madrid končí o rok a tak sa objavujú špekulácie o jeho budúcnosti. Je ale zrejmé, že obe strany majú eminentný záujem na zotrvaní Ramosa v Madride. Jeho brat a zároveň agent, René Ramos, sa nedávno vyjadril, že Ramos by rád ukončil svoju kariéru na novom štadióne Santiago Bernabéu. Z krátkodobého hľadiska sa ale Real Madrid bude spoliehať na vodcovstvo Ramosa pri honbe za 34. titulom v La Lige.