Walesu bude proti Slovensku chýbať dôležitý hráč, Bale očakáva náročný zápas

v kategórii: Futbal 0

Súboj v Trnave proti Slovensku vynechá pre svalové zranenie stredopoliar Aaron Ramsey.

10.10.2019 (Webnoviny.sk) - Tréner waleskej futbalovej reprezentácie Ryan Giggs na stredajšej tlačovej konferencií potvrdil, že štvrtkový súboj v Trnave proti Slovensku vynechá pre svalové zranenie stredopoliar Aaron Ramsey.

Naďalej tak platí, že 28-ročný hráč Juventusu Turín si národný dres naposledy obliekol ešte v novembri 2018. Giggs však nevylúčil možnosť, že Ramsey bude k dispozícii aspoň na nasledujúci domáci duel s Chorvátskom.

Walesu sa u súperov nedarí

"Je šanca, že Aaron v nedeľu nastúpi. Má zdravotné problémy a až v pondelok večer sa pripojil k mužstvu. Budeme jeho stav naďalej sledovať a dúfame, že bude v poriadku," skonštatovala klubová legenda Manchestru United.

Walesu sa na ihriskách súperov príliš nedarí. V prebiehajúcej kvalifikácii prehral v Chorvátsku 1:2 a tiež najtesnejším rozdielom na pôde Maďarska. Ryan Giggs vyzdvihol vyrovnanosť skupiny a tiež naznačil, čo bude pre vývoj zápasu v Trnave kľúčové. "Musíme hrať lepšie. V Chorvátsku sme hrali v náročných podmienkach, bolo veľmi teplo, no celkovo sme odohrali veľmi vyrovnané zápasy. Naša skupina je veľmi náročná a každý môže zdolať každého. Dôležité však je, aby sa naše chyby z predošlých zápasov neopakovali," dodal Giggs.

Dajú zo seba sto percent

Na tlačovej konferencií nechýbal ani Gareth Bale, ktorý proti Slovákom odohral doposiaľ všetky štyri zápasy. V dvoch z nich dokonca skóroval a rád by na tieto presné zásahy nadviazal.

"Urobím všetko preto, aby som skóroval a pomohol tímu. Podstatné však je, aby sme vyhrali a nezáleží na tom, kto dá gól. Musíme podať kolektívny výkon a držať sa svojho plánu hry. Slovensko má veľmi kvalitné mužstvo. Dosiahli sme proti nemu dobré výsledky, ale očakávam náročný zápas. Vieme, v akej situácii sa nachádzame a dáme zo seba sto percent," skonštatoval hráč Realu Madrid.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.