Výročie konca slávnej éry. Fanúšikovia Realu Madrid ale hľadia dopredu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Dnes je to presne dva roky od posledného zápasu Cristiana Ronalda v drese Realu Madrid. Čo všetko sa za tento čas zmenilo?

Akoby ubehli dlhé roky, myslia si fanúšikovia Realu Madrid. Cristiano Ronaldo dal 451 gólov v 438 zápasoch v drese Realu Madrid. Stal sa absolútnou legendou legendárneho klubu. Jedného dňa sa ale rozhodol odísť. Bolo to 26. mája 2018, čo Real Madrid vyhral finále Ligy majstrov v Kyjeve proti Liverpoolu. Oslavy ale zatienil Cristiano Ronaldo. Krátko po finále povedal, že sa mu éra v Madride páčila. Použitie minulého času vzbudilo u fanúšikov rozruch.


Ten sa o niekoľko dní potvrdil. Z Realu Madrid napokon Ronaldo odišiel. Pri pohľade na výsledky a najmä ofenzívnu produkciu posledných dvoch sezón, Cristiano Ronaldo Realu Madrid citeľne chýba. Brali by ho ale fanúšikovia Los Blancos naspäť? Španielsky denník Marca sa opýtal v ankete, či by fanúšikovia brali, keby Real Madrid kúpil Ronalda späť za 100 miliónov €.


Až 48% fanúšikov odpovedalo ´nie´. Aj táto anketa dokazuje, že fanúšikom Realu Madrid v posledných dvoch sezónach ani tak nevadí absencia už 35-ročnej ikony, skôr im vadí neschopnosť nájsť za Portugalčana adekvátnu náhradu. Zdá sa, že Real Madrid si ešte na náhradu bude musieť počkať. Taktiež sa javí ako pravdepodobné, že si bude musieť počkať na ďalšie víťazné finále Ligy majstrov.