Vyhodil Real Madrid 394 miliónov do vzduchu?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid v posledných prestupových obdobiach vynaložil pomerne veľkú čiastku peňazí. Ako sa mu postupne vracajú investície?

Pri pohľade na súčasné základné zostavy trénera Zinedina Zidana je zrejmé, že Real Madrid stále počíta s osvedčeným okruhom hráčov. Iba dvaja "novici" si dokázali nájsť pevné miesto v základnej zostave. Pre Los Blancos to môže byť aj alarmujúca štatistika.


Okrem osvedčených mien ako Sergio Ramos, Nacho Fernandéz, Dani Carvajal, Raphael Varane, Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić, Karim Benzema či Marco Asensio sa napevno v zostave usadili Ferland Mendy a Thibaut Courtois. Táto dvojica vyšla Real Madrid na dokopy 83 miliónov €, bezpochyby skvelá investícia.

Vyhodené peniaze?

Vyhodil ale Real Madrid 394 miliónov € len tak do vzduchu? Od roku 2018 utratil spomínanú čiastku za týchto hráčov: Eden Hazard (100 miliónov), Luka Jović (60 miliónov), Eder Militao (50 miliónov), Rodrygo (40 miliónov), Reinier ( 30 miliónov), Vinícius Junior (45 miliónov), Alváro Odriozola (30 miliónov), Mariano Díaz (22 miliónov), Brahim Díaz (17 miliónov).

Z tohto zoznamu sú Reinier, Jović a Brahim na hosťovaniach. Hazard márne hľadá formu, brazílski mladíci Rodrygo a Vinícius nie sú vo veľkej obľube trénera Zidana. Odriozola je na odchode z klubu, Militao a Mariano nastupujú len v extrémnych prípadoch. V Madride majú nad čím premýšľať, zdá sa.