Vrátiť sa v lete do Madridu? Pod jedinou podmienkou, hovorí obranca Dortmundu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid už postupne môže spriahať plány na letné nakupovanie a posily. Pritom mu k posilneniu kádra netreba mnoho.

Stačí z hosťovaní stiahnuť hráčov ako Achraf Hakimi, Martin Odegaard, Sergio Reguilón, Alváro Odriozola či Dani Ceballos a Real Madrid má zrazu zaujímavejší tím ako v tejto sezóne. Všetkým spomenutým mladým hráčom to v poslednej sezóne ide tak dobre najmä preto, lebo pravidelne hrávajú, čo sa im v Madride nestávalo.


Jedno z najzvučnejších mien spomedzi hráčov Realu Madrid na hosťovaní je práve marocký pravý krajný obranca Hakimi. V Dortmunde sa pod vedením Luciana Favreho vypracoval na základný pilier jedenástky Borussie. V prvom zápase osemfinále Ligy majstrov proti PSG predviedol ďalší spoľahlivý výkon, niektorými gólmi zažiaril už počas sezóny viackrát.


Mohol by sa tak v lete vrátiť do Madridu? "Čo sa má stať, to sa stane, nechávam to otvorené," hovoril Achraf Hakimi po výhre nad Parížanmi. "V mojich predstavách chcem pravidelne hrávať a pokračovať v raste. Tu v Nemecku mi k tomu dávajú príležitosť," povedal Maročan. Akoby tým chcel naznačiť podmienku svojho návratu do Realu Madrid. I keď to úplne nevylúčil, vysedávať na lavičke sa mu zrovna nechce.