Víťazný výkrik Zinedina Zidana. Kritikom poslal odkaz

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Zinedine Zidane to na lavičke Realu Madrid opäť raz môže dokázať. Jeho tím je veľmi blízko k zisku titulu v La Lige.

Pod jeho vedením už Real Madrid strelil 503 gólov. Ten 503. v poradí, ktorý strelil jeho krajan Karim Benzema, znamenal tri body na pôde nepríjemnej Granady. Real Madrid je tak už iba dva body od zisku titulu. Celkovo po prestávke Real Madrid vyhral deväť zápasov po sebe, čo je najlepšia šnúra po rokoch. Čisto v ligovom programe je ale na niečo podobné Zidane "zvyknutý".


Hneď vo svojej prvej sezóne, i keď skrátenej, zaznamenal 12 po sebe idúcich triumfov na záver La Ligy. Neskôr ešte na začiatku sezóny 2016-17 vyhral prvé štyri kolá a Biely balet tiahol šnúru 16 ligových výhier po sebe. Teraz je Real Madrid na čísle deväť a potreboval by ešte ideálne aj jubilejný desiaty triumf v rade na zisk titulu. Pre Zidana by to bol druhý titul z troch kompletných ročníkov La Ligy, ktoré odtrénoval.


Na konci zápasu zväčša chladný Zidane ukázal radostný výkrik. Bol to výkrik obrovskej úľavy. Zidane si po zápase odniesol kritiku za nasadenie piatich stredopoliarov a aj za to, že v druhom polčase striedal len dvakrát. Real Madrid v druhom polčase hazardoval. "Bol to náročný zápas. Je to normálne. Toto je náročný štadión. My sme hrali skvelo v prvej časti, oni v druhej. Aby ste vyhrali La Ligu, musíte si aj niečo vytrpieť," hovoril po zápase Zidane.