´Vintage´ Real Madrid: Takúto zostavu pozná už dlhé roky

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa síce presunul do roku 2021, zásadné zmeny v porovnaní s uplynulou dekádou ale nenastali.

Real Madrid na pôde Elche nastúpil v základnej zostave, ktorá pripomína skôr vintage štýl. V tomto zložení už Real Madrid nastupuje prakticky minimálne päť rokov. Písal sa marec 2014, keď vtedajší tréner Carlo Ancelotti po prvýkrát nasadil obranu v zložení Marcelo, Sergio Ramos, Raphael Varane a Daniel Carvajal.


Neskôr sa písal október 2015, keď vtedajší tréner Rafael Benítez nasadil trojicu Toni Kroos, Luka Modrić a Casemiro do stredu poľa. Neskôr v septembri 2016 nasadil tréner Zinedine Zidane, ktorý vedie Biely balet aj dnes, útočnú trojicu Lucas Vázquez, Karim Benzema a Marco Asensio. Vtedy ešte pre zranenia chýbali Cristiano Ronaldo a Gareth Bale, dnes už v Madride nepôsobia.


A tak po takmer piatich rokoch tréner Zidane zopakoval zostavu v každej línii, ktorá pripomína skôr časy minulé. Je pravdou, že i po rokoch Real Madrid stavia na osvedčenú klasiku, čo sa mu v posledných štyroch sezónach nie vždy vyplatilo. Takto to ale nepôjde donekonečna, aj na to bude vedenie Bieleho baletu do nového roka myslieť.