Videorozhodca v Lige majstrov už čoskoro!

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Liga majstrov je snáď posledná veľká futbalová súťaž, ktorá zatiaľ neobsahuje rozhodnutia videom. To by sa malo čoskoro zmeniť.

FIFA otestovala videorozhodcu s názvom ´VAR´ už na Majstrovstvách sveta v Rusku, rok ho už skúšali v nemeckej Bundeslige, teraz je v praxi v Španielsku, Francúzsku či Taliansku. Anglická Premier League ho zatiaľ neprijala, no aspoň už dlhšie obdobie používa technológiu bránkového rozhodcu. Tomuto všetkému sa UEFA pre Ligu majstrov zatiaľ vyhýbala.

Ďalšie škandalózne rozhodnutie urýchlia proces

Napríklad nedávno spadol v pokutovom území Raheem Sterling z Manchestru City a rozhodca ukázal na biely bod. Pritom sa anglický krídelník tak strápnil, žeby si zaslúžil poriadnu pokutu. Aj tento moment prispel k tomu, že prezident UEFA, Alexander Čeferin, bude navrhovať zavedenie VAR-u do Ligy majstrov už od februára, teda od osemfinále tejto najprestížnejšej klubovej súťaže na svete a UEFA to aj schváli, ako sama uvádza.


Doteraz platilo rozhodnutie, ktoré hovorilo o nasadení videorozhodcu na play-off fázu Ligy majstrov, ale až od nasledujúcej sezóny. Podobne UEFA plánuje zriadiť VAR pre Európsku ligu, Ligu národov a aj pre Euro 2020.