Video: Šláger medzi PAOK Solún a AEK Atény mal škandalózny záver, Savvidis vtrhol na trávnik s pištolou

v kategórii: Futbal 0

Zápas medzi PAOK Solún a AEK Atény rozhodca najprv prerušil, ale nakoniec ho nedohrali. aktualizované 12. marca 14:21 ATÉNY 12. marca (WebNoviny.sk).

Nedeľňajší šláger gréckej futbalovej ligy medzi tímami PAOK Solún a AEK Atény po škandalóznom závere nedohrali.

Rozhodca napokon neuznal gól Fernanda Varelu z 90. minúty, ktorým sa PAOK dostal do vedenia (1:0), čo malo za následok dvojnásobné vniknutie prezidenta klubu PAOK Ivana Savvidisa na hraciu plochu.

Bol obklopený telesnými strážcami, pričom pri druhom vstupe už nemal na sebe kabát a javilo sa, že mal pri sebe pištoľ zastrčenú v puzdre. Rozhodca najprv signalizoval gól, ktorý odvolal pre ofsajd. Zápas prerušili a nedohrali.

Začali vyšetrovanie


Polícia začala vyšetrovanie počinu Savvidisa, ktorý vlastní licenciu na držanie zbrane, za nedovolený vstup na trávnik a držbu predmetu, ktorý môže spôsobiť škodu v dejisku športovej udalosti. Pátra po prezidentovi PAOK a štyroch ďalších ľuďoch, ktorí vkročili na ihrisko po spornom góle na konci zápasu.

Stretnutie predchádzalo sobotňajšie nočné zasadnutie disciplinárnej komisie, ktorá zrušila pre PAOK trest (odrátanie troch bodov, odohratie dvoch domácich zápasov bez divákov) pre výtržnosti fanúšikov v ligovom zápase proti Olympiakosu Pireus (25. februára).

Ligu pozastavili


V platnosti ponechala kontumáciu 3:0 v prospech hostí aj pokutu 30-tisíc eur pre zamestnávateľa slovenského reprezentanta Róberta Maka. Pôvodný trest prišiel po tom, ako trénera Olympiakosu Óscara Garcíu pred ligovým duelom na pôde PAOK trafil zvitok papiera vhodený z hľadiska.

Po nedeľňajšom incidente najvyššiu grécku súťaž pozastavili.  Informovalo o tom tamojšie ministerstvo športu. Minster Giorgos Vasileiadis po rozhovore s premiérom krajiny uviedol, že ligu pozastavia dovtedy, kým sa nedohodnú na nových a jasných pravidlách. Zároveň pripustil možnosť predčasného ukončenia sezóny.










Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.