Video: Sergio Ramos prekonal brankára Casillasa, má 122 víťazstiev v národnom tíme Španielska

v kategórii: Futbal 0

Tridsaťtriročný stopér Sergio Ramos je v poslednom čase akýmsi útočným žolíkom Španielov. (WebNoviny.sk).

Sergio Ramos sa stal hráčom s najvyšším počtom víťazstiev v španielskej futbalovej reprezentácii. Piatkový triumf v kvalifikačnom súboji ME 2020 na trávniku Faerských ostrovov (4:1) bol už jeho stodvadsiaty druhý v najcennejšom drese. Ramos o jedno víťazstvo prekonal brankársku ikonu "La Roja" Ikera Casillasa.

Tridsaťtriročný stopér a zároveň kapitán španielskej reprezentácie prispel k víťazstvu na Faerských ostrovoch gólom, keď už v 6. min tradične hlavou otvoril skóre zápasu v Tórshavne. Bol to Ramosov 19. gól v 164. zápase v národnom tíme. Debutoval v ňom v roku 2005. Podľa športového denníka Marca Ramos venoval gól nedávno tragicky zosnulému bývalému spoluhráčovi z reprezentácie Josému Antoniovi Reyesovi.

Najmä v poslednom čase je Sergio Ramos akýmsi útočným žolíkom Španielov. V ôsmich zápasoch pod vedením Luisa Enriqueho od MS 2018 v Rusku strelil šesť gólov a neskóroval iba dvakrát - proti Anglicku a Malte. Španieli sú s 9 bodmi z 3 zápasov a so skóre 8:2 lídrami F-skupiny o postup na ME 2020. Faerské ostrovy sú posledné bez body.