Video: Real Madrid oficiálne predstavil Hazarda, fanúšikovia chcú aj Mbappého

v kategórii: Futbal 0

Eden Hazard by mal v Reale Madrid nosiť na drese "sedmičku" alebo "jedenástku". (WebNoviny.sk).

Belgický futbalový krídelník Eden Hazard zažil vo štvrtok podvečer oficiálnu prezentáciu v drese svojho nového klubu - španielskeho Realu Madrid. Bronzového medailistu z minuloročných MS v Rusku prišlo na Štadión Santiaga Bernabéua privítať 50-tisíc fanúšikov.

"Je to neuveriteľné, že sa na mňa prišlo pozrieť toľko priaznivcov. Čo najskôr by som si chcel obliecť dres Realu Madrid v súťažnom zápase a potešiť ich. Chcem byť najlepším hráčom najlepšieho tímu sveta. V Chelsea som mal mnoho úspechov a túžim vyhrávať aj v Madride. Vnímam to ako novú výzvu a chcem byť úspešný. Som hladný po ďalších triumfoch," povedal Hazard podľa webu as.com.

Od Modriča chcel "desiatku"

Hazard by mal v Reale Madrid nosiť na drese "sedmičku" alebo "jedenástku". Prezradil, že sa prostredníctvom Matea Kovačiča spojil s ďalším Chorvátom Lukom Modričom a žartovne sa ho spýtal, či mu neprenechá svoju "desiatku".

"Dobre sme sa na tom s Lukom pobavili. Číslo na drese však nie je dôležité," dodal ofenzívny futbalista, ktorý do veľkého futbalu naskočil vo francúzskom Olympique Lille."Už po vlaňajších MS som bol v spojení s Realom Madrid. Vtedy som sa rozhodol zotrvať v Londýne. Myslím si, že to bolo dobré rozhodnutie. Vyhrali sme Európsku ligy a domnievam sa, že prestup do Madridu prišiel v správny čas. Mám 28 rokov a futbalista zažíva svoj vrchol medzi 27. a 33. rokom života," poznamenal.

Transfer aj s bonusmi za 150 miliónov eur

Keď sa ho prítomní novinári opýtali, na akej pozícii by najradšej hrával, odvetil: "O tom rozhodne tréner. Keď však môžem povedať, kde hrám najradšej, tak je to vľavo alebo v pozícii ´desiatky´. Keď však budem musieť nastúpiť na inom poste alebo plniť iného úlohy v prospech mužstva, urobím to."

Čo sa týka odstupného, transfer 28-ročného Hazarda aj s rôznymi bonusmi Madridčanov vyšiel približne na 150 miliónov eur.

"Biely balet" okrem neho počas tohto prestupového obdobia získal aj brazílskeho obrancu Édera Militaa z FC Porto, ľavého beka Ferlanda Mendyho z Olympique Lyon, srbského útočníka Luku Joviča z Eintrachtu Frankfurt aj mladú brazílsku hviezdičku Rodryga Goesa z FC Santos.Fanúšikom Realu to však, zdá sa, ešte nestačí. Počas štvrtkovej prezentácie Hazarda skandovali, že by radi privítali ešte aspoň jedného špičkového hráča. "Chceme aj Mbappého," ozývalo sa z hľadiska.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.