Video: Radosť fanúšikov Anglicka po víťazstve na MS vo futbale, tancovali na uliciach aj autobusoch

v kategórii: Futbal 0

Anglický ošiaľ sa dal pozorovať naprieč celou krajinou, do ulíc vyšli stovky fanúšikov v Manchestri, Birminghame, Nottinghame. LONDÝN 8. júla (WebNoviny.sk).

Zvláštny druh oslavy si zvolili anglickí fanúšikovia v Londýne po postupe ich národného tímu do semifinále futbalových majstrovstiev sveta v Rusku. Angličania v sobotňajšom štvrťfinále v Samare zdolali Švédov 2:0.

Ich verní priaznivci opojení slastným pocitom triumfu vtrhli do prevádzky švédskej spoločnosti IKEA v Stratforde, vo východnom Londýne, skákali po rôznych druhoch nábytku a robili veľký hluk. Potvrdzujú to viaceré videá naprieč sociálnymi sieťami.

"Sme si vedomí, že malá skupina fanúšikov oslavovala výsledok zápasu v našom obchode. Vzhľadom na to, že medzi nami sú Briti aj Švédi, s napätím sme sledovali toto stretnutie a chceme povedať 'Grattis' (po švédsky prejav gratulácie, pozn.) anglickému tímu k postupu do semifinále," uvádza sa v pokojnom vyhlásení IKEA.

Anglický ošiaľ sa dal pozorovať naprieč celou krajinou, do ulíc vyšli stovky fanúšikov v Manchestri, Birminghame, Nottinghame - všetci sa zamerali na autobusy a autobusové zastávky. V Claphame, v južnom Londýne sa jeden z priaznivcov vyškriabal na dvojpodlažný autobus, ale jeho zoskok nedopadol podľa jeho predstáv.

Anglicko postúpilo do semifinále svetového šampionátu po prvý raz za 28 rokov, v boji o postup do finále bude hrať v stredu s Chorvátskom. Informácie pochádzajú z portálu ESPN.
Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.