v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Barcelona má za sebou ďalší náročný víkend. Opäť sa vzdialila snu získať aj do tretice v rade ligový titul.

Ďalší zápas vonku, ďalšia strata bodov. Pre Barcelonu nič nové. V aktuálnej sezóne La Ligy Barcelona vonku nevyhrala už deväť duelov, päťkrát remizovala a až štyri zápasy prehrala. Ďalšiu stratu zaknihovala pri remíze 2-2 na pôde Celty Vigo. Celta vyrovnala v 88. minúte a v nadstavenom čase Nolito nedokázal trafiť prázdnu bránu. Barcelona tak premrhala dvojnásobné vedenie o gól.

Lionel Messi i po prestávke patrí k najlepším hráčom La Ligy. Na pôde Celty Vigo zaznamenal dve asistencie na góloch Luisa Suaréza. Futbal si ale celkovo neužíva. Aspoň takto to vysvitlo pri pohľade na nasledujúce zábery. Počas prestávky na občerstvenie Messi nemal príliš veľký záujem počúvať Edera Sarabiu, asistenta hlavného trénera. Hlavný tréner, Quique Setién, sa len neveriacky prizeral spoza Sarabiu.

Po tom, čo Messiho odignoroval pokyny trénera, ho Suaréz zavolal späť. Messi však ani na tieto výzvy nebol ochotný reagovať. Jeho vzťahy s trénerským tímom Barcelony sú tak na bode mrazu. Španielske médiá informujú o tom, že v kabíne Barcelony medzi hráčmi nepanuje najlepšia atmosféra. Aj táto situácia to len dokazuje.