Video: Hamšík skóroval proti Šanghaju Šen-chua, ale finále čínskeho FA Cupu si nakoniec nezahrá

v kategórii: Futbal 0

Kapitána slovenskej reprezentácie Mareka Hamšíka mrzelo, že Ta-lien I-fang nepostúpil do finále čínskeho FA Cupu napriek tomu, že mužstvo podalo dobrý výkon.

21.8.2019 (Webnoviny.sk) - Hlavičkový gól kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie Mareka Hamšíka priblížil mužstvo Ta-lien I-fang k postupu do finále čínskeho FA Cupu, nakoniec sa v ňom však predstaví tím Šanghaj Šen-chua.

Duel chceli otočiť

Po zásahu 32-ročného Banskobystričana zo 14. min pondelňajšieho semifinálového stretnutia viedli zverenci španielskeho trénera Rafaela Beníteza 1:0, v neskoršom priebehu však trikrát inkasovali a prehrali 2:3.

"Hrali sme dobre, no ešte do prestávky hostia otočili skóre. Škoda hlavne druhého inkasovaného gólu, ktorý sme dostali tesne pred prestávkou. Po zmene strán sme chceli duel otočiť, no, bohužiaľ, sa to nestalo," uviedol Hamšík prostredníctvom svojej oficiálnej stránky.

Niekdajší dlhoročný hráč talianskeho SSC Neapol, ktorý na Ďaleký východ zamieril vo februári, si v drese svojho čínskeho zamestnávateľa pripísal na konto celkovo tretí súťažný gól.

Prevažuje smútok z vypadnutia

Strelecký účet vo farbách Ta-lienu I-fang si otvoril 26. mája, zhodou okolností proti Šanghaju Šen-chua. V ligovom zápase vtedy rozhodol o najtesnejšom víťazstve svojho tímu 1:0.

"Gól? Samozrejme som rád, ale prevažuje smútok z vypadnutia. Ďakujeme fanúšikom za skvelú atmosféru. Mrzí nás, že sme ich nepotešili postupom do finále," doplnil Hamšík.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.