v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa priblížil už iba na dva body od zisku ligového titulu. Poďakovať sa za to ale musí svojmu kapitánovi.

Real Madrid začal zápas na pôde Granady ako z veľkej knihy. Dva exportné góly Ferlanda Mendyho a Karima Benzemu znamenali vedenie hostí 2-0 už po 15 minútach hry. Real Madrid ale v druhom polčase výrazne ubral plyn a nakoniec za to takmer pykal.

Najväčšiu šancu mala domáca Granada na vyrovnanie približne 10 minút pred koncom, keď sa Ramon Azees dostal k voľnej lopte sám pred bránou. I keď Courtois nebol na mieste, zastúpil ho Sergio Ramos, ktorý v tom momente doslova zachránil Real Madrid.

Po prestávke má Ramos na svojom konte už päť gólov, čím dorovnal svoj gólový počin spred prestávky. Je obrovským lídrom Realu Madrid a i keď proti Granade gól nedal, jeden gól súpera sám zachránil. Po zápase bol ale kritický. "Po prvom polčase sme si mysleli, že už je hotovo, zvoľnili sme. Musíme sa nad tým zamyslieť," hovoril po víťazstve Sergio Ramos.