Verratti opúšťa PSG, úradujúci majster Európy má pre katarský klub hodnotu 145 miliónov eur

v kategórii: Futbal 0

Verratti odohral v drese PSG 416 zápasov, čo je druhý najvyšší počet v klubovej histórii.

16.9.2023 (SITA.sk) - Taliansky futbalista Marco Verratti po jedenástich rokoch opustil francúzsky klub Paríž Saint-Germain napriek tomu, že s ním mal platnú zmluvu ešte na tri roky.

Tridsaťročný stredopoliar podpísal trojročný kontrakt s katarským klubom Al-Arabi, ktorý za neho podľa francúzskych médií zaplatil úradujúcemu šampiónovi Ligue 145 miliónov eur.

Druhý najvyšší počet odohratých zápasov

Verratti odohral v drese PSG 416 zápasov, čo je druhý najvyšší počet v klubovej histórii po obrancovi Jean-Marcovi Pilorgetovi. Zaznamenal v nich 11 gólov a 61 asistencií. Do Parku princov prišiel v roku 2012 z talianskej Pescary a za ten čas s ním získal spolu 30 trofejí, vrátane deviatich majstrovských titulov a šiestich prvenstiev v národnom pohári.

Doplatil na obmenu kádra

"Hral som za Paríž Saint-Germain s veľkou hrdosťou viac ako dekádu a zahral som si s mnohými skvelými hráčmi. Mesto Paríž, klub aj jeho fanúšikovia majú špeciálne miesto v mojom srdci. Navždy budem Parížan," vyhlásil Verratti, ktorý doplatil na obmenu kádra po príchode nového trénera Luisa Enriqueho. Rodák z Pescary nefirugoval v plánoch niekdajšieho kouča FC Barcelona či španielskej reprezentácie.

Marco Verratti pomohol talianskej reprezentácii k zisku titulu majstrov Európy pred dvomi rokmi, zahral si aj na majstrovstvách sveta v roku 2014 v Brazílii. Celkovo odohral v drese národného tímu 55 stretnutí a pripísal si v nich tri presné zásahy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.