Vernon De Marco usiluje o slovenské občianstvo: Stane sa štvrtým cudzincom v reprezentácii?

v kategórii: Futbal autor: Bohumil Ďobo 0

Argentínčan pôsobí s menšími prestávkami vo Fortuna lige od roku 2012. Hrával tiež v Poľsku. Teraz sa snaží získať občianstvo a chce reprezentovať Slovensko na medzinárodnom fóre.

Slovenskú reprezentácia posledné tri dekády posilnili traja cudzinci, ktorí získali slovenský pas. Dávid Depetris, rodák z Argentíny, zanechal najhlbšiu ryhu v AS Trenčín. Za národný tím odohral len dva zápasy a výraznejšie sa nepresadil. Rovnaký počet stretnutí má srbský záložník Boris Sekulič. Najviac si zahral v reprezentácii Karim Guede, korene má v Togu a narodil sa v Nemecku, ktorý 14-krát reprezentoval Slovensko.

Teraz sa do tejto partie chce pridať ľavý obranca Slovana Vernon De Marco. Narodil sa v Rosáriu podobne ako Lionel Messi. Futbalovo vyrastal v Južnej Amerike a svoj druhý domov našiel na Slovensku. Jazyk ovláda na solídnej úrovni a pravidelne hráva v Slovane Bratislava. V aktuálnej sezóne sa strelecky presadil päťkrát a medzi obrancami patrí medzi top strelcov.

V Slovane Bratislava sa mu herne i výsledkovo darí. Ak získa občianstvo, môže s ním tréner Štefan Tarkovič rátať na pozícii ľavého obrancu.

Pre De Marca je priorita vybaviť všetky dôležité úradné dokumenty.

„Je to v procese, no ten je dlhý a priebeh asi neuľahčujú ani aktuálne opatrenia súvisiace s koronavírusom. Nechcem to komentovať detailnejšie. Poviem len toľko, že pre mňa by bolo hrdosťou reprezentovať krajinu, kde som dostal príležitosť naštartovať profesionálnu kariéru. Bol by to záväzok a odovzdal by som sto percent, aby som splatil dôveru," povedal Argentínčan pre šport.sk.