Veľký test pre veľkú revolúciu Zidana v Reale Madrid, ktorá ani nie je revolúciou

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid má za sebou úspešné prvé ligové kolo. To by ani nebolo prekvapivé, keďže Zinedine Zidane sľuboval veľkú revolúciu vo svojom tíme.

Keď v marci Zidane zasadol späť na lavičku Realu Madrid, sľuboval veľkú revolúciu a zmeny. Posledných 10 kôl La Ligy malo vtedy priniesť už predĺženú prípravu pred novou sezónou, kde v prvom kole mal prísť veľký test pre veľkú sľubovanú revolúciu francúzskeho trénera. Tento prvý test prišiel včera a Real Madrid ho zvládol. Revolúcia bola zatiaľ úspešná, no v podstate sa ani neudiala, paradoxne.

Zidane oprášil staré spôsoby

Hráči Realu Madrid v prvom kole hrali s veľkou vervou a chuťou a po vylúčení Luku Modrića sa do svojho súpera ešte viac zahryzli. Nebol to ale Donny Van de Beek, Paul Pogba v strede, Militao či Mendy v obrane a Hazard, Jović či Neymar vpredu. Boli to Toni Kroos, Marcelo, Gareth Bale, Karim Benzema či Raphael Varane. Každý z hráčov Realu Madrid v základnej zostave si pamätá minulú sezónu.


Iba Courtois, Odriozola a Vinícius Junior si nepamätajú, čo sa dialo pred rokom 2018. Zo zvyšnej "starej gardy" si všetci pamätajú obdobie až do roku 2014. Dokonca aj Casemiro, ktorý vtedy ako mladík dostával šance pod vedením Carla Ancelottiho. Jediným novým hráčom na hracej ploche bol v závere duelu Luka Jović. Iste, taký Hazard by určite hral, lenže čo sa týka zmien, ktorých by sa Zidane chcel dopustiť, to by bolo všetko. Nová revolúcia a Zidane sa v nej spolieha na to, čo mu vyhralo tri tituly Ligy majstrov. Správna taktika?