Veľké priznanie legendárneho brankára Buffona, v minulosti trpel ťažkými depresiami

v kategórii: Futbal 0

Brankár Gianluigi Buffon napriek úspešnej kariére tvrdí, že nebol vždy šťastný. RÍM 10. januára (WebNoviny.sk).

Taliansky futbalový brankár Gianluigi Buffon priznal, že približne pred pätnástimi rokmi trpel ťažkými depresiami. Štyridsaťročný držiteľ titulu majstra sveta z roku 2006 je považovaný za jedného z najlepších gólmanov všetkých čias.

Napriek úspešnej kariére rodák z Toskánska tvrdí, že nebol vždy šťastný. "Keď som mal 25 rokov, prišiel som za trénerom brankárov Juventusu Turín Ivanom Bordonom a povedal som mu, aby namiesto mňa postavil do bránky náhradného gólmana Antonia Chimentiho. Necítil som sa na to. Mal som panický záchvat a nebol som schopný chytať," priznal Buffon v rozhovore pre Vanity Fair.

Pre spomenutý problém musel isté obdobie navštevovať psychológa. "Na niekoľko mesiacov pre mňa všetko stratilo zmysel. Vyzeralo to, ako keby sa o mňa nik nezaujímal. Všetci sa pýtali na Buffona, ale nik sa nestaral o 'Gigiho'," vysvetlil gólman francúzskeho majstra Paríž St. Germain.

Taliansky veterán medzi tromi žrďami sa z týchto stavov neskôr dostal a Juventusu pomohol postupne k zisku deviatich titulov v domácej súťaži Serie A.

"Musel som si prejsť tými depresiami, bolo to pre mňa kľúčové nielen vo futbalovej kariére. Našťastie som o nich mohol rozprávať. Nie som typ človeka, ktorý má problém plakať pred inými a ani v sebe nedusím svoje ťažkosti. Nikdy som sa za podobné veci nehanbil," uzavrel Gianluigi Buffon.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.