Veľké a emotívne gesto prezidenta Realu Madrid smerom k rodine zosnulého Reyesa

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

V sobotu futbalovým svetom v Španielsku otriasla otrasná správa. Rodine zosnulého Reyesa sa dostalo veľkej podpory.

V sobotu na poludnie pri dopravnej nehode zahynul 35-ročný futbalista José Antonio Reyes. Bol najmladším debutantom v drese Sevilly, kde aj získal svoju poslednú veľkú trofej v lete 2016. V roku 2008 dal nádherný víťazný gól Mallorce, ktorým v podstate zabezpečil ligový titul Realu Madrid. Bol pri "Invincibles" šnúre Arsenalu. Len minulý rok hrával za Espanyol Barcelona. Teraz v takom mladom veku odpočíva v pokoji.

Krásne gesto prezidenta Realu Madrid

Zanechal po sebe ale dve deti, z čoho najstarší syn má len 11 rokov. Aj on je futbalista. Hráva na predmestí Madridu za akadémiu Leganésu a už dlhšiu dobu sa vraví, že zamieri do Realu Madrid, kde jeho otec hrával, ako už bolo spomenuté vyššie. Teraz ale jeho kroky José Antonio nepovedie a bude na nich hľadieť už iba z výšky.

Ako prezradil bývalý delegát a činovník Sevilly, Cristobal Soria, Florentino Pérez na pohrebe Reyesa učinil veľké gesto. "Každý vie, že po futbalovej stránke Real Madrid neznášam, ale to čo urobil prezident tohto klubu..." začal so slzami v očiach Soria. "Osobne mi povedal, že sa o jeho 11-ročného syna postará. Povedal mi, že nech sa nikto na svete neobáva, že do 18 rokov je Reyesov syn pod jeho patronátom," hovoril opäť v dojatí.


Aj prezident Realu Madrid, Florentino Pérez, sa bude snažiť dopomôcť k tomu, aby si mladý 11-ročný syn Josého Antonia raz zahral vo svete veľkého futbalu a urobil tak svojho otca nesmierne hrdým.